Zarząd
Marek Biernat
Marcin Czerwiński
Marek Zapała
Paweł Czaja
Łukasz Zemsta
Marcin Kamela
Marcin Stokowiec
Sebastian Solnica
Historia
Klub Orlęta Kielce powstał w 1950 roku w północno-wschodniej dzielnicy Kielc z inicjatywy trzech lokalnych fanatyków sportu – Stanisława Kozubka, Tadeusza Rysińskiego oraz Henryka Zacharskiego. Założono wówczas dwie sekcje: tenisa stołowego i szachów. Niedługo później powstało za to boisko piłkarskie i powołano sekcję piłki nożnej. Już w 1953 roku LZS Dąbrowa rywalizował na C-klasowych boiskach z innymi klubami z tego zrzeszenia: z Chęcin, Masłowa, Bolechowic czy Bodzentyna.
Klub Orlęta Kielce powstał w 1950 roku w północno-wschodniej dzielnicy Kielc z inicjatywy trzech lokalnych fanatyków sportu – Stanisława Kozubka, Tadeusza Rysińskiego oraz Henryka Zacharskiego. Założono wówczas dwie sekcje: tenisa stołowego i szachów. Niedługo później powstało za to boisko piłkarskie i powołano sekcję piłki nożnej. Już w 1953 roku LZS Dąbrowa rywalizował na C-klasowych boiskach z innymi klubami z tego zrzeszenia: z Chęcin, Masłowa, Bolechowic czy Bodzentyna.
Orlęta po raz pierwszy w historii w 1991 roku uzyskały awans do klasy okręgowej. Na początku lat 90. drużyna występowała w rozgrywkach wraz z rezerwami Korony, pod nazwą Orlęta/Korona II Kielce. Fuzja okazała się jednak wielkim niewypałem i klub z północnej części Kielc zaczął rywalizację od klasy A. W 2000 roku dzięki reorganizacji rozgrywek trafił do IV ligi. Od następnego roku piłkarze rywalizowali za to jako Orlęta/Cersanit, przyjmując w nazwie drugi człon pochodzący od sponsora.
Do tej pory największym sukcesem klubu było zajęcie drugiego miejsca w IV lidze w sezonie 2009/10 i awans do III ligi. Zadecydowało o tym spotkanie 28. kolejki, w którym Orlęta pokonały Piaskowiankę Piaski 1:0 po golu Piotra Bakalarza. Na czwartym poziomie rozgrywkowym zespół spędził jednak tylko sezon, gdyż zajął dopiero 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 pkt i musiał pogodzić się ze spadkiem.
Orlęta zdobyły pierwszy punkt w III lidze 22 sierpnia 2010 roku, kiedy zremisowały z Przebojem Wolbrom 1:1. Zdobywcą historycznej bramki został za to Jakub Stachura. Premierowe zwycięstwo drużyna zanotowała 10 października, gdy pokonała na własnym obiekcie MKS Stąporków 3:1 po golach Stachury, Mateusza Zacharskiego oraz Rafała Kity.
Po spadku zespół borykał się z dużymi problemami, aż w końcu po sezonie 2013/14, który zakończył zaledwie z pięcioma pkt na koncie, spadł do klasy okręgowej. Tam również nie był w stanie wrócić do czasów świetności i trzy lata później pierwszy raz w XXI wieku został zmuszony, by rywalizować w rozgrywkach klasy A. Doszło do wielu gruntownych zmian choćby na ławce trenerskiej, gdzie Janusza Cieślaka zastąpił Tomasz Kołodziejczyk. Orlęta rozpoczęły wówczas proces odbudowy.
Niewiele brakowało, by zespół powrócił do „okręgówki” już po roku, natomiast ostatecznie zakończył rozgrywki na trzecim miejscu z punktem straty do Politechniki Świętokrzyskiej oraz dwoma do Bucovii Bukowa. I choć wydawało się, że awans w kolejnych latach powinien być formalnością, to okazało się inaczej. Dopiero po sezonie 2019/20, który został zakończony po rundzie jesiennej z powodu pandemii koronawirusa, zespół powrócił do klasy okręgowej.
Teraz rywalizuje za to w IV lidze, do której wrócił w rozgrywkach 2022/23 po blisko dekadzie.








