Za nami kolejna edycja Orlęta Cup – tym razem rocznika 2017. Zwycięzcami zostali DAP Kielce (grupa zaawansowana) oraz AP Champions Końskie (grupa podstawowa). Akademia Piłkarska Orlęta Kielce sięgnęła za to po dwa srebrne medale. – Podczas zmagań nie brakowało emocji, pięknych bramek, efektowych parad bramkarskich, jak również pasjonującej walki do samego końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim ekipom za udział w naszym wydarzeniu – podsumował organizator Daniel Detka.
Niedziela 31 sierpnia. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: podstawową i zaawansowaną. Rozgrywki odbywały się na czterech boiskach w formacie ligowym w meczach „każdy z każdym”.
Orlęta Cup 2017 – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Uczestnikami turnieju byli: Akademia Piłkarska Champions Końskie, Astra Piekoszów, Beniaminek Radom, Akademia Piłkarska DAP Kielce, Protor Dziki Skarżysko-Kamienna, Football Family Jędrzejów-Piaski, Akademia Piłkarska Moravia Morawica, KS Polanie Pierzchnica, Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice, Spartakus Daleszyce
Grupa zaawansowana:
Zwycięzcą grupy zaawansowanej Orlęta Cup został DAP Kielce, który zdobył aż 24 na 27 punktów. Na drugim miejscu uplasowały się Orlęta Kielce (23 pkt), natomiast na trzecim Astra Piekoszów (20 pkt).
Indywidualnie wyróżnieni zostali:
- Najlepszy zawodnik: Wojciech Mazur (DAP)
- Król strzelców: Alan Grudzień (Dziki) – 19 bramek
- Najlepszy bramkarz: Piotr Boćkowski (Orlęta)
____________________________
Grupa podstawowa:
Zwycięzca grupy podstawowej została AP Champions Końskie, która zdobyła aż 22 na 24 punkty. Na drugim miejscu uplasowały się Orlęta Kielce (15 pkt), natomiast na trzecim Moravia Morawica (14 pkt).
Indywidualnie wyróżnieni zostali:
- Najlepszy zawodnik: Mikołaj Kucharczyk (AP Champions)
- Król strzelców: Jacek Mrozowicz (Beniaminek Radom) – 13 bramek
- Najlepszy bramkarz: Bartek Węgrzyn (Moravia)
____________________________
Podsumowanie: – Naszą akademię reprezentowały trzy zespoły, które spisały się bardzo dobrze na tle rówieśników. Widać, że praca z trenerem Kamilem Mrozem idzie w dobrym kierunku i chłopcy z turnieju na turniej robią ogromne postępy.
– Podczas zmagań nie brakowało emocji, pięknych bramek, efektowych parad bramkarskich, jak również pasjonującej walki do samego końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim ekipom za udział w naszym wydarzeniu oraz sportową rywalizację w każdym spotkaniu. Mamy nadzieję, że wszyscy udanie spędzili czas, a wspomnienia przekażą koleżankom i kolegom w nowym roku szkolnym. Powodzenia Młodzi Piłkarze! – podsumował organizator Daniel Detka.
Zachęcamy do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.
Partnerzy: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Szkoła jazdy PILOT, Betonpl Sp. z o.o, Oxyshoppl.