Prowadzone przez trenerów Olka Czerkaszyna i Adriana Materka 2016 PRO zajęło drugie miejsce w zagranicznym Golden City Cup. W całym turnieju pierwsza drużyna zdobyła aż 36 bramek, natomiast druga – 20. – Udowodniliśmy, że Akademia Piłkarska Orlęta Kielce to zespół, który gra z pasją, charakterem i na wysokim poziomie – podsumowali trenerzy.
– Nasi zawodnicy zostawiali serce na boisku, bez strachu pokazywali swoje umiejętności i walczyli o każdy centymetr murawy. Dzięki temu jedna z naszych drużyn zakończyła fazę grupową na pierwszym miejscu i awansowała do play-offów. Drugiego dnia turnieju rozegraliśmy świetny mecz półfinałowy, w którym całkowicie zdominowaliśmy rywala, nie pozostawiając mu żadnych szans – mówili trenerzy Olek Czerkaszyn i Adrian Materek.
Orlęta Kielce. Duży sukces 2016 PRO w turnieju w Pradze!
– Niestety w finale, mimo ogromnego zaangażowania i walki do końca, nie udało się powtórzyć sukcesu. Tym razem to przeciwnicy okazali się lepsi. Mimo to zdobycie drugiego miejsca w tak prestiżowym, międzynarodowym turnieju to ogromne osiągnięcie – przekazali. – Cały turniej był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Zarówno zawodników, trenerów, jak i kibiców. Mieliśmy szansę zmierzyć się z drużynami z różnych krajów – kontynuowali.
Kadra: Stochmal, Domański, Czubak, Żelski, Matuszko, Borycki, Stróżyk, Zmarzliński, Gawlik, Ślęzak, Szumilas, Szymkiewicz, Ziomkiewicz
– Udowodniliśmy, że Akademia Piłkarska Orlęta Kielce to zespół, który gra z pasją, charakterem i na wysokim poziomie. Turniej był pełen emocji, pięknych akcji, widowiskowych bramek i efektownych interwencji w obronie. Każdy z zawodników wrócił bogatszy o nowe, bezcenne doświadczenia oraz wspomnienia, które zostaną z nimi na długo – podsumowali.
– Z całego serca dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność, nieocenioną pomoc i wsparcie podczas całego wyjazdu. Dziękujemy również firmie Sun Electric Eco za wsparcie finansowe oraz wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do realizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki Wam mogliśmy przeżyć coś wyjątkowego – zakończyli trenerzy.
Wyniki ostatniego dnia:
Orlęta Kielce – SG Gebergrund Goppeln 6:1
- Czubak x4
- Stróżyk
- Stochmal
Orlęta Kielce II – VFB Oberweimar 3:5
- Ślęzak x2
- Zmarzlinski
Finał:
Orlęta Kielce – Avia Świdnik 2:6
- Stochmal x2
Warto jednak zaznaczyć, że w sobotę nasza drużyna pokonała w fazie grupowej Avię 4:2, co pokazuje, że o zwycięstwie zadecydowała po prostu dyspozycja dnia. Bo umiejętności nam nie brakowało!
____________________________
Sponsorzy, bez których nie moglibyśmy wystąpić w tym wydarzeniu:
- 1. Sun Electric ECO KIELCE
- 2. Ekokanwod Czyszczoń i Półtorak sp.k.
- 3. WOD-GAZ Zakład Robót Inżynieryjno-Transportowych Czesław Sztuk
- 4. Kancelaria Prawna „Jakóbik i Ziemba”
- 5. Iwona Martynowicz Konserwacja Zabytków
- 6. WOSAN Usługi Projektowe Konrad Rachuna
- 7 . EL-Inwest Arkadiusz Sepioło
- 8. Pracownia Projektowa. Architektoniczno – Budowlana. Marii i Andrzeja Głowackich.
- 9. Rafał Graczkowski Dotacje Sp. z o.o.
Ogromne podziękowania za wsparcie!