Prowadzone przez trenerów Olka Czerkaszyna i Adriana Materka 2016 PRO zajęło drugie miejsce w zagranicznym Golden City Cup. W całym turnieju pierwsza drużyna zdobyła aż 36 bramek, natomiast druga – 20. – Udowodniliśmy, że Akademia Piłkarska Orlęta Kielce to zespół, który gra z pasją, charakterem i na wysokim poziomie – podsumowali trenerzy.

– Nasi zawodnicy zostawiali serce na boisku, bez strachu pokazywali swoje umiejętności i walczyli o każdy centymetr murawy. Dzięki temu jedna z naszych drużyn zakończyła fazę grupową na pierwszym miejscu i awansowała do play-offów. Drugiego dnia turnieju rozegraliśmy świetny mecz półfinałowy, w którym całkowicie zdominowaliśmy rywala, nie pozostawiając mu żadnych szans – mówili trenerzy Olek Czerkaszyn i Adrian Materek.

Orlęta Kielce. Duży sukces 2016 PRO w turnieju w Pradze!

– Niestety w finale, mimo ogromnego zaangażowania i walki do końca, nie udało się powtórzyć sukcesu. Tym razem to przeciwnicy okazali się lepsi. Mimo to zdobycie drugiego miejsca w tak prestiżowym, międzynarodowym turnieju to ogromne osiągnięcie – przekazali. – Cały turniej był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Zarówno zawodników, trenerów, jak i kibiców. Mieliśmy szansę zmierzyć się z drużynami z różnych krajów – kontynuowali.

Kadra: Stochmal, Domański, Czubak, Żelski, Matuszko, Borycki, Stróżyk, Zmarzliński, Gawlik, Ślęzak, Szumilas, Szymkiewicz, Ziomkiewicz

– Udowodniliśmy, że Akademia Piłkarska Orlęta Kielce to zespół, który gra z pasją, charakterem i na wysokim poziomie. Turniej był pełen emocji, pięknych akcji, widowiskowych bramek i efektownych interwencji w obronie. Każdy z zawodników wrócił bogatszy o nowe, bezcenne doświadczenia oraz wspomnienia, które zostaną z nimi na długo – podsumowali.

– Z całego serca dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność, nieocenioną pomoc i wsparcie podczas całego wyjazdu. Dziękujemy również firmie Sun Electric Eco za wsparcie finansowe oraz wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do realizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki Wam mogliśmy przeżyć coś wyjątkowego – zakończyli trenerzy.

Wyniki ostatniego dnia:

Orlęta Kielce – SG Gebergrund Goppeln 6:1

  • Czubak x4
  • Stróżyk
  • Stochmal

Orlęta Kielce II – VFB Oberweimar 3:5

  • Ślęzak x2
  • Zmarzlinski

Finał:

Orlęta Kielce – Avia Świdnik 2:6

  • Stochmal x2

Warto jednak zaznaczyć, że w sobotę nasza drużyna pokonała w fazie grupowej Avię 4:2, co pokazuje, że o zwycięstwie zadecydowała po prostu dyspozycja dnia. Bo umiejętności nam nie brakowało!

____________________________

Sponsorzy, bez których nie moglibyśmy wystąpić w tym wydarzeniu:

  • 1. Sun Electric ECO KIELCE
  • 2. Ekokanwod Czyszczoń i Półtorak sp.k.
  • 3. WOD-GAZ Zakład Robót Inżynieryjno-Transportowych Czesław Sztuk
  • 4. Kancelaria Prawna „Jakóbik i Ziemba”
  • 5. Iwona Martynowicz Konserwacja Zabytków
  • 6. WOSAN Usługi Projektowe Konrad Rachuna
  • 7 . EL-Inwest Arkadiusz Sepioło
  • 8. Pracownia Projektowa. Architektoniczno – Budowlana. Marii i Andrzeja Głowackich.
  • 9. Rafał Graczkowski Dotacje Sp. z o.o.

Ogromne podziękowania za wsparcie!