Za nami 2025 rok, dlatego obszernie podsumowaliśmy go z dyrektorem sportowym Akademii Piłkarskiej Orlęta Kielce Pawłem Czają. Zapraszamy do lektury!

Już w poniedziałek 3 stycznia wracamy do treningów w naszej akademii. Zachęcamy zatem do zapisów na zajęcia najmłodszych grup: 2018, 2019 i 2020.

Podsumowanie 2025 roku z dyrektorem sportowym naszej akademii! – Orlęta Kielce

Za nami 2025 rok, dlatego obszernie podsumowaliśmy go z dyrektorem sportowym Akademii Piłkarskiej Orlęta Kielce Pawłem Czają. Zapraszamy do lektury!

𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗱𝗼𝗯𝗿𝘆 𝘄 𝟮𝟬𝟮𝟲 𝗿𝗼𝗸𝘂!

Dzień dobry, tak dokładnie, nowy rok zapowiada się niezwykle owocnie. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy, niż poprzedni.

𝗝𝗮𝗸 𝗼𝗰𝗲𝗻𝗶𝗮𝘀𝘇 𝗺𝗶𝗷𝗮𝗷𝗮̨𝗰𝘆 𝗿𝗼𝗸 𝘄 𝗔𝗸𝗮𝗱𝗲𝗺𝗶𝗶?

Mijający rok w Akademii oceniam bardzo dobrze. Wielu trenujących zawodników zrobiło wyraźny postęp. Cieszy również fakt, że w nadchodzącej rundzie wszystkie zespoły będą występować na poziomie I ligi wojewódzkiej.

Nie jest to kluczowy wyznacznik, jednak pokazuje, że jakość szkolenia z roku na rok się podnosi, co przekłada się na coraz większą liczbę młodych zawodników prezentujących wysoki poziom.

𝗖𝗼 𝗯𝘆ł𝗼 𝗻𝗮𝗷𝘄𝗶𝗲̨𝗸𝘀𝘇𝘆𝗺 𝘀𝘂𝗸𝗰𝗲𝘀𝗲𝗺 𝘄 𝗼𝘀𝘁𝗮𝘁𝗻𝗶𝗰𝗵 𝗱𝘄𝘂𝗻𝗮𝘀𝘁𝘂 𝗺𝗶𝗲𝘀𝗶𝗮̨𝗰𝗮𝗰𝗵?

Nie ma jednej, konkretnej rzeczy. To raczej suma wielu małych kroków wykonanych w każdej grupie i kategorii wiekowej.

Widzimy, że liczba zawodników stale rośnie, co potwierdza, że zmierzamy w dobrym kierunku. Ludzie nam ufają, doceniają naszą pracę – i to jest dla nas najważniejsze.

𝗚𝗱𝘆𝗯𝘆𝘀́ 𝗺𝗶𝗮ł 𝗼𝗽𝗶𝘀𝗮𝗰́ 𝘁𝗲𝗻 𝗿𝗼𝗸 𝗷𝗲𝗱𝗻𝘆𝗺 𝘀ł𝗼𝘄𝗲𝗺, 𝗯𝘆ł𝗼𝗯𝘆 𝘁𝗼:

Praca.

𝗡𝗮 𝗰𝗼 𝗔𝗸𝗮𝗱𝗲𝗺𝗶𝗮 𝗸ł𝗮𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗱𝘇𝗶𝘀́ 𝗻𝗮𝗷𝘄𝗶𝗲̨𝗸𝘀𝘇𝘆 𝗻𝗮𝗰𝗶𝘀𝗸?

Na solidne fundamenty, czyli tworzenie jak najlepszych warunków do treningu. Stale rozbudowujemy infrastrukturę i realizujemy kilka projektów jednocześnie.

Chcemy również systematyzować proces szkolenia oraz wdrażać autorski program treningowy.

𝗖𝗼 𝗼𝗱𝗿𝗼́𝘇̇𝗻𝗶𝗮 𝗻𝗮𝘀𝘇𝗮̨ 𝗔𝗸𝗮𝗱𝗲𝗺𝗶𝗲̨ 𝗼𝗱 𝗶𝗻𝗻𝘆𝗰𝗵?

Przede wszystkim dążenie do stworzenia pełnej ścieżki rozwoju – od najmłodszych grup aż po piłkę seniorską. Chcemy wychowywać zawodników gotowych do gry na poziomie wyższym niż wojewódzki.

Jeśli jednak nie zawsze będzie to możliwe, alternatywą jest nasz pierwszy zespół, który docelowo chcemy opierać na zawodnikach wywodzących się z Akademii.

𝗗𝗹𝗮𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼 𝘄𝗮𝗿𝘁𝗼 𝗯𝘆𝗰́ 𝗰𝘇𝗲̨𝘀́𝗰𝗶𝗮̨ 𝗻𝗮𝘀𝘇𝗲𝗷 𝗔𝗸𝗮𝗱𝗲𝗺𝗶𝗶?

Ponieważ głównym kryterium w naszym klubie jest rozwój sportowy. Naszą misją jest wychowanie i rozwój zawodników poprzez sport.

W naszych zespołach stawiamy na indywidualny rozwój, a nie na wynik za wszelką cenę, co sprzyja budowaniu zdrowej atmosfery i długofalowego progresu.

𝗝𝗮𝗸𝗶𝗲 𝗰𝗲𝗹𝗲 𝗔𝗸𝗮𝗱𝗲𝗺𝗶𝗮 𝘀𝘁𝗮𝘄𝗶𝗮 𝘀𝗼𝗯𝗶𝗲 𝗻𝗮 𝗻𝗮𝗱𝗰𝗵𝗼𝗱𝘇𝗮̨𝗰𝘆 𝗿𝗼𝗸?

Naszym celem jest wdrożenie autorskiego programu szkolenia, dalsza rozbudowa infrastruktury przy ul. Warszawskiej 338 oraz rozszerzenie współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27, szczególnie w zakresie szkolenia opartego na klasach sportowych. Mamy ambitne plany i chcemy je realizować.

𝗖𝗼 𝗰𝗵𝗰𝗶𝗮ł𝗯𝘆𝘀́ 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗸𝗮𝘇𝗮𝗰́ 𝗿𝗼𝗱𝘇𝗶𝗰𝗼𝗺 𝗻𝗮𝘀𝘇𝘆𝗰𝗵 𝘇𝗮𝘄𝗼𝗱𝗻𝗶𝗸𝗼́𝘄 𝗻𝗮 𝗽𝗼𝗰𝘇𝗮̨𝘁𝗸𝘂 𝗻𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝗿𝗼𝗸𝘂?

Przede wszystkim życzę zdrowia oraz satysfakcji z faktu, że ich dzieci mogą realizować swoje pasje i rozwijać się poprzez sport. Działajmy razem, aby w przyszłości móc czerpać z tego dumę.

𝗥𝗼𝘇𝗺𝗮𝘄𝗶𝗮ł

Hubert Pawlik