Za nami pierwsza półkolonia podczas ferii zimowych 2026. Trenerzy Sławomir Grzesik oraz Karol Rusiński przez cały tydzień pracowali z zawodnikami, by wznieść ich na jeszcze wyższy poziom. Zapraszamy na podsumowanie!
Na tym się nie zatrzymujemy. Podczas drugiego tygodnia ferii na naszych obiektach również odbywa się półkolonia. Tym razem trenerami są jednak: Sebastian Wąs, Patryk Nowak i Kamil Mróz.
Podsumowanie pierwszej półkolonii! – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Za nami pierwsza półkolonia podczas ferii zimowych 2026. Trenerzy Sławomir Grzesik oraz Karol Rusiński przez cały tydzień pracowali z zawodnikami, by wznieść ich na jeszcze wyższy poziom. Zapraszamy na podsumowanie!
𝙋𝙤𝙣𝙞𝙚𝙙𝙯𝙞𝙖ł𝙚𝙠
Dzień rozpoczęliśmy zbiórką o godz. 8:00, po której odbyła się pierwsza jednostka treningowa ukierunkowana na rozwijanie inteligencji piłkarskiej i podejmowanie decyzji na boisku .
Po treningu dzieci zjadły śniadanie – jogurt z granolą i świeżymi owocami. Następnie udaliśmy się do parku trampolin Happy Jumper, gdzie nie brakowało uśmiechów i dobrej zabawy. Na obiad podano drobiowe, siekane kotlety z mozzarellą, ryż z kurkumą oraz surówkę z kapusty pekińskiej.
Po posiłku odbył się drugi trening, podczas którego skupiliśmy się na grach zespołowych, współpracy w grupie oraz elementach rywalizacji w formie zabaw. Dzień zakończył się odbiorem uczestników.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
𝙒𝙩𝙤𝙧𝙚𝙠
Po porannej zbiórce przeprowadziliśmy trening skoncentrowany na technice indywidualnej i prowadzeniu piłki. Następnie dzieci zjadły śniadanie.
Kolejnym punktem dnia była wizyta na kręgielni, która dostarczyła uczestnikom wielu emocji i zdrowej rywalizacji. Na obiad podano makaron pełnoziarnisty z pulpecikami w sosie pomidorowym oraz gotowanymi brokułami.
Drugi trening miał bardziej rekreacyjny charakter – pojawiły się gry, mini-turnieje oraz zabawy ruchowe, które pozwoliły dzieciom aktywnie zakończyć dzień.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
𝙎́𝙧𝙤𝙙𝙖
Dzień rozpoczęliśmy treningiem rozwijającym koordynację ruchową oraz orientację przestrzenną. Po śniadaniu udaliśmy się do kina Helios na seans filmowy.
Na obiad dzieci otrzymały kurczaka zapiekanego z salami i pomidorami, młode ziemniaki oraz surówkę z marchewki. Po posiłku odbył się drugi trening, który miał formę luźnych gier i zabaw z piłką, sprzyjających integracji grupy i dobrej atmosferze.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
𝘾𝙯𝙬𝙖𝙧𝙩𝙚𝙠
Po porannej zbiórce i pierwszym treningu dzieci zjadły śniadanie
. Następnie odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo, podczas których uczestnicy ćwiczyli sprawność, równowagę i dyscyplinę
.
Na obiad podano pieczonego kurczaka z jabłkiem, sos chrzanowy, buraczki na ciepło oraz purée ziemniaczane. Drugi trening był spokojniejszy – skupiliśmy się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, grach zespołowych oraz zabawach poprawiających koordynację.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
𝙋𝙞𝙖̨𝙩𝙚𝙠
Ostatni dzień półkolonii rozpoczęliśmy treningiem piłkarskim, po którym dzieci zjadły śniadanie. Następnie udaliśmy się na basen „Perła Nowiny”, gdzie uczestnicy mogli się zrelaksować i świetnie bawić w wodzie.
Na obiad podano domowe paluszki rybne, frytki z pieca oraz mizerię ze świeżego ogórka . Drugi trening miał formę podsumowania całego tygodnia – rozegraliśmy gry i zabawy zespołowe, a na zakończenie nie zabrakło uśmiechów i pozytywnych emocji.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
TRENERZY SŁAWOMIR GRZESIK I KAROL RUSIŃSKI
DZIĘKUJEMY!