Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą ósmy weekend w 2026 roku. Ciekawe wydarzenia mają za sobą roczniki: 2011, 2016 oraz 2019. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
Już za tydzień kolejne mecze naszych drużyn. Wciąż zachęcamy za to do zapisów na treningi najmłodszych grup: 2018, 2019 i 2020.
Podsumowanie piłkarskiego weekendu – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
2016 PRO
21 lutego – Dziki Cup dla rocznika 2015 ![]()
Kadra: Kapral, Pacyga, Świerczyński, Gronostaj, Iwanicz, Domański, Żelazny, Czubak, Stochmal, Żelski, Borycki, Szymkiewicz, Stróżyk, Ziomkiewicz, Latos, Buras, Zmarzliński, Kowalik
Olaf Stochmal oraz Maks Latos otrzymali statuetki MVP.
Igor Kapral został oficjalnie wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.
Trenerzy Olek Czerkaszyn i Adrian Materek: – Piłkarsko wyglądaliśmy naprawdę dobrze. Zespół pewnie operował piłką, a akcje budowaliśmy poprzez przemyślane sekwencje podań oraz odważne dryblingi.
– Z tyłu również stanowiliśmy monolit – faza obrony funkcjonowała bez zarzutu. Każdy z chłopców w obu drużynach zostawił serce na boisku. To ogromne zaangażowanie zaowocowało dużą liczbą wygranych pojedynków jeden na jeden.
Orlęta I: Drużyna zakończyła zmagania w grupie na 4. pozycji. W rozgrywkach Ligi Europy wywalczyła świetne 2. miejsce, co ostatecznie dało 7. pozycję w całym turnieju.
Orlęta II: Chłopcy zdominowali i wygrali swoją grupę. W Lidze Mistrzów uplasowali się na 4. lokacie. Warto podkreślić, że w trakcie całych zawodów ta drużyna poniosła zaledwie jedną porażkę.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2011 PRO
22 lutego – sparing ![]()
Orlęta Kielce – Orlik Radom 3:5
Bramki: Mateusz Iwan, Piotr Kotarowski, Marcel Kowalski
Skład: Piłat, Zemsta, Siarek, Zapała, Zajęcki, Witecki, Rębosz, Kowalski, Iwan, Kowalik, Kotarowski, Czeszkiewicz
Trenerzy Jerzy Rot i Dariusz Sitarz: – Nie był to dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Popełnialiśmy zbyt dużo prostych błędów w defensywie, które przeciwnicy bezlitośnie wykorzystywali.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2011 A
22 lutego – Nowiny Cup ![]()
Orlęta Kielce – GKS Nowiny 1:1
Surma
Orlęta Kielce – Naprzód Jędrzejów 0:3
Orlęta Kielce – Champions Końskie 1:0
Surma
Orlęta Kielce- Wicher Miedziana Góra 1:2
Surma
Orlęta Kielce – Moravia Morawica 2:2
![]()
Surma
Najlepszym zawodnikem naszej drużyny został wybrany Wojciech Surma
Michał Stachowicz został wybrany najlepszym bramkarzem całego turnieju.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2012 PRO
22 lutego – sparing ![]()
Orlęta Kielce – RKP SP ROW Rybnik 1:5
Kaczmarczyk (
Nowak)
Trenerzy Damian Salwa i Sławomir Grzesik: – Bardzo wartościowy sprawdzian z wymagającym rywalem, na co dzień występującym w I lidze województwa śląskiego w starszej kategorii wiekowej. Mimo różnicy fizycznej zespół walczył do samego końca, pokazując charakter, zaangażowanie i dobrą organizację gry.
– To była cenna lekcja z drużyną, która jesienią była trzecią siłą w swojej lidze, wyprzedzając m.in. Raków Częstochowa, Rekord Bielsko-Biała, Stadion Śląski Chorzów, GKS Katowice, Rozwój Katowice oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
![]()
2012 PRO/A
21 lutego – sparing ![]()
Orlęta Kielce – Spartakus 2011 Daleszyce 3:1
Bramki:
Haba (
Tokarczyk)
Tokarczyk (
Michałowski)
Tokarczyk (
Miechowicz)
: – Solidny i bardzo wartościowy sparing z wymagającym rywalem – drużyną o rok starszą. Cieszy dobra organizacja gry, szybkie operowanie piłką oraz odpowiedzialność całego zespołu na boisku. Widać postęp w funkcjonowaniu drużyny i konsekwencję w realizacji założeń.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
Orlęta Girls
21 lutego – sparing ![]()
Orlęta Kielce – Klonówka Masłów
Trener Tomasz Pabjan: – Dziewczyny rozegrały mecz pod balonem w formule 7×7 z chłopcami z Klonówki Masłów 2014/15. Nasze zawodniczki pokazały duże zaangażowanie – walczyły i starały się realizować założenia. Choć chłopcy okazali się lepsi, dziewczyny dzielnie rywalizowały do końca spotkania.
– Zdobyły kilka bramek, a przy odrobinie szczęścia mogły powiększyć swój dorobek. Widać, że dla części zawodniczek rywalizacja z chłopcami jest jeszcze wymagającym wyzwaniem, jednak był to bardzo wartościowy sparing, z którego wyciągniemy wnioski i który będzie impulsem do dalszej pracy nad rozwojem umiejętności.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2016 A
21 lutego – sparing z DAP-em Kielce ![]()
Kadra: Kowalczyk, Michta, Gawęcki, Miszczyk, Iwan, Kocel, Sieczko, Salwa, Guz, Małkiewicz-Torres, Kwiatkowski, Janus, Kuźdub, Kwiecień, Skuza, Kita
: – Zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, wykazując dużą kulturę gry i swobodę w operowaniu piłką.
– Choć dominowaliśmy w pojedynkach jeden na jeden i odważnie parliśmy do przodu, zabrakło nam zimnej krwi w wykończeniu. Zamiast szybkich strzałów, zbyt długo szukaliśmy idealnego rozegrania w polu karnym przeciwnika.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
![]()
2018 PRO/A
22 lutego – Liga MT ![]()
Trener Albert Arabasz: – Zawodnicy realizowali zadania na całkiem dobrym poziomie. Coraz lepiej rozumiemy zasady wysokiej obrony, jednak wciąż zdarzają się błędy.
– Zdobyliśmy dzisiaj sporo bramek, jednak w naszej opinii skuteczności mogłaby być jeszcze większa. Skupimy się na aspekcie finalizacji w nadchodzącym mikrocyklu.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
![]()
2019 PRO/A
21 lutego – sparing ![]()
Orlęta Kielce – FKS Star Starachowice
Trener Damian Detka: – Nasi zawodnicy w pełni dominowali na boisku. Mimo okrojonego składu, zagraliśmy z dużym zaangażowaniem i jakością. Graliśmy odważnie w ataku i pasją w obronie. Dziękujemy przeciwnikom za przyjazd i pożyteczny sparing.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
![]()
2019 PRO/A
22 lutego – Liga MT ![]()
Trener Rostysław Pryimak: – Bardzo udana gra z naszej strony. Dużo fajnych akcji oraz pięknych goli spełniły oczekiwania naszych zawodników oraz kibiców. Dziękujemy przeciwnikom za grę i do zobaczenia.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
![]()
2020 PRO/A
21 lutego – sparing ![]()
Trener Damian Detka: – To była kolejna intensywna gra wewnętrzna. Duze zaangażowanie i radość z pierwszych piłkarskich kroków zachęca do dalszej pracy.
____________________________
Zapraszamy do zapisów na treningi pod nr telefonu: 695 361 302, trener Damian Detka.
Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.
____________________________
Partnerzy: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Szkoła jazdy PILOT, Betonpl Sp. z o.o, Oxyshoppl.