Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą dziesiąty weekend w 2026 roku. Ciekawe wydarzenia mają za sobą roczniki: 2017, 2016 oraz 2014. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
Już za tydzień kolejne mecze naszych drużyn. Wciąż zachęcamy za to do zapisów na treningi najmłodszych grup: 2018, 2019 i 2020.
Podsumowanie piłkarskiego weekendu – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą dziesiąty weekend w 2026 roku. Ciekawe wydarzenia mają za sobą roczniki: 2017, 2016 oraz 2014. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
2011 PRO
7 marca – sparing
Orlęta Kielce – Polonia Białogon (junior młodszy) 3:3
Bramki:
![]()
Piotr Kotarowski
testowany
Skład: Piłat, Boruń, Siarek, testowany, Wojkowski, Kowalski, Rębosz, Iwan, Witecki, Kowalik, Kotarowski, Czeszkiewicz, Gil, Zapała, Zajęcki.
Trenerzy Jerzy Rot i Dariusz Sitarz: – Był to dla nas bardzo pożyteczny sprawdzian. Mimo że graliśmy przeciwko starszym zawodnikom, zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony.
– Przez większość meczu to my byliśmy drużyną dominującą i przy lepszej skuteczności mogliśmy pokusić się o zwycięstwo.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2012 PRO
Orlęta Kielce – Orlik Radom 1:6
Bramka:
Rubak (
Nowak)
Trenerzy Sławomir Grzesik i Damian Salwa: – Bardzo wartościowy sparing z rok starszym przeciwnikiem, który pokazał nam kilka ważnych rzeczy w kontekście dalszej pracy. Przez pierwsze 20 minut funkcjonowaliśmy jako zespół naprawdę solidnie – byliśmy dobrze ustawieni, a gra była wyrównana i momentami bardzo intensywna z obu stron.
– Niestety w drugiej części pierwszej połowy pojawiło się zbyt wiele prostych błędów indywidualnych oraz brak odpowiedniej reakcji zespołowej w trudniejszych momentach. Rywal szybko to wykorzystał i w krótkim czasie straciliśmy pięć bramek. Był to zdecydowanie najsłabszy fragment naszego występu.
– Po przerwie zespół odpowiednio zareagował. W drugiej połowie wróciliśmy do swoich założeń, poprawiliśmy organizację gry i spotkanie było już zdecydowanie bardziej wyrównane. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 1:1.
– Ostatecznie był to dla nas przeciętny mecz, ale jednocześnie bardzo cenna lekcja. Takie spotkania jasno pokazują, nad czym musimy jeszcze pracować i jak ważna jest konsekwencja w realizacji założeń przez całe spotkanie.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2014 PRO
7-8 marca – Orlęta Cup 2013 ![]()
Trener Karol Rusiński:
– Zespół Orlęta Kielce 2014 PRO przez dwa dni rywalizował w turnieju Orlęta Cup z zespołami o rok starszymi.
– Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony mimo słabszych warunków fizycznych. Przysłowiowe przetarcie przed ligą uważamy za bardzo udane.
Skład: Franciszek Gorzałczyński, Karol Kolman, Olek Włudyga, Jan Włudyga, Kacper Wasilewski, Ludwik Pióro, Kuba Duda, Olek Jamioł, M. Radek, K. Radek, Miłosz Łabędzki, Olek Kijewski, Adam Sodo, Maciej Juszcze, Antek Bitnerowski, Antek Sidorko.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2015 PRO
7 marca – sparing ![]()
Orlęta Kielce – KSZO Ostrowiec Św. 1:2
Bramki:
Domański
Skład: Radek, Buras, Kania, Łukasik, Zatorski, Paradowski, Szymczuch, Rębosz, Stróżyk, Zygała, Domański, Buras, Adamczyk, Dudzic, Danek, Kwaskowicz, Kowal.
Trener Konrad Zacharski:
– W sobotę drużyna 2015 PRO rozegrała sparing w Ostrowcu ze starszą o rok drużyną KSZO. Na początku spotkania przeciwnicy nas zdominowali, lepiej operowali piłką i byli szybsi.
– Z czasem mecz się wyrównał, zaczęliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce i przeciwstawiliśmy się rywalom. Dobrze otwieraliśmy grę i szukaliśmy różnych rozwiązań w ofensywie.
– W defensywie chłopcy wykazali się dużym poświęceniem i wielokrotnie ratowaliśmy się przed stratą bramki. Brawa dla całej drużyny za walkę. Przeciwnikom z Ostrowca dziękujemy za gościnę i rywalizację.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2016 PRO
7 marca – sparing ![]()
Orlęta Kielce – Góral Górno
Skład: Żelski, Żelazny, Stochmal, Stróżyk, Latos, Borycki, Gronostaj, Skuza, Sikora, Durlej, Zmarzliński, Kuźdub, Matuszko, Pacyga, Kłoczko, Kita, Szymkiewicz, Ziomkiewicz, Iwanicz, Kowalik, Kapral, Świerczyński.
Trenerzy Olek Czerkaszyn i Adrian Materek: – Przez całe spotkanie graliśmy na własnych zasadach, narzucając rywalowi nasz styl gry. Bardzo dobrze funkcjonował pressing, przez co przeciwnik miał ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy.
– Kiedy próbowali ratować się długimi piłkami, nasi obrońcy i pomocnicy natychmiast przerywali te zagrania i od razu napędzali nasze akcje. Efektem tego było mnóstwo pięknych bramek oraz wiele świetnych sytuacji stworzonych dzięki kombinacyjnej grze podaniami.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2017 PRO
Liga Młodych Talentów
Trener Kamil Mróz: – Kończymy rozgrywki z dwoma zespołami w pierwszej czwórce klasyfikacji generalnej. Przez całe zawody prezentowaliśmy solidny poziom, czego efektem jest wyjazd do Gdańska.
– Dziękujemy wszystkim drużynom za sportową rywalizację oraz organizatorom za sprawny przebieg całej ligi.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2018 PRO
Liga Młodych Talentów
Trener Radosław Grzesiak: – Jesteśmy zadowoleni, ponieważ na przestrzeni pięciu spotkań mogliśmy obserwować, jak rozwijają się nasi zawodnicy.
– Regularna rywalizacja z drużynami z województwa pozwoliła nam w miarodajny sposób ocenić efekty pracy wykonywanej na treningach. Cieszy nas, że coraz lepiej realizujemy nasze założenia, jednak wiemy, że mamy jeszcze spore rezerwy, szczególnie w fazach przejściowych gry.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
![]()
2019 PRO/A
Liga Młodych Talentów
Trener Damian Detka: – Rozegraliśmy poprawne spotkania, z dużym zaangażowaniem i dobrą postawą na boisku.
– Na zakończenie pięciu tygodni rywalizacji nasi zawodnicy zostali nagrodzeni zasłużonymi medalami za udział w rozgrywkach. Brawo dla całej drużyny za zaangażowanie i sportową postawę.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
![]()
![]()
Orlęta Girls
Intensywny weekend naszych dziewczyn ![]()
Trener Tomasz Pabjan: – W sobotę dziewczyny rozegrały sparing z rówieśniczkami z DAP Girls, pokazując duże zaangażowanie oraz coraz lepszą współpracę na boisku.
– Niedziela była jeszcze bardziej piłkarska. Wzięliśmy udział w turnieju 3×3 z okazji Dnia Kobiet, gdzie rywalizowaliśmy z zespołami: Hetmanek Włoszczowa, Spartakusa Daleszyce, KSP Kielce, Moravii Morawica, Lechii Strawczyn oraz DAP-u Kielce.
– Tego samego dnia dziewczyny rywalizowały również w turnieju Ligi Młodych Talentów w Kielcach, zbierając kolejne cenne doświadczenia meczowe. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za ogromne zaangażowanie, walkę na boisku i świetną atmosferę!
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2016 A
7 marca – sparing ![]()
Orlęta Kielce – Góral Górno
Skład: Salwa, Sieczko, Kocel, Ryński, Bęben, Janus, Kwiecień, Karauda, Gawęcki, Jędrzejowski, Wójcik, Iwan, Michta.
Trenerzy Olek Czerkaszyn i Adrian Materek: – Rozegraliśmy wyrównany mecz kontrolny, w którym zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem.
– Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich spotkań – lepsza skuteczność oraz częstsze strzały zza pola karnego przyniosły efekt w postaci bardzo ładnych bramek.
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2017 A
Orlęta Kielce – DAP Kielce
Trener Sebastian Wąs: – Bardzo wartościowy sparing. Było to spotkanie z solidnym przeciwnikiem, który postawił nam trudne warunki. Nasz zespół pokazał dużo zaangażowania, walki oraz kilka bardzo dobrych akcji.
– Mecz dał nam wiele pozytywów i cennych doświadczeń, które na pewno zaprocentują w kolejnych spotkaniach. Brawo drużyna!
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
2018 A
7 marca – sparing ![]()
Orlęta Kielce – Polanie Pierzchnica
Trener Albert Arabasz: – Spotkanie obfitowało w wiele bramek i efektownych akcji. Zawodnicy starali się realizować elementy, których uczą się na treningach – było dużo odwagi w grze, podań oraz indywidualnych akcji. Brawo dla całej drużyny za zaangażowanie i sportową postawę.
____________________________
Zapraszamy do zapisów na treningi pod nr telefonu: 695 361 302, trener Damian Detka.
Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.
____________________________
Partnerzy główni: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Betonpl Sp. z o.o
Pozostali: Szkoła jazdy PILOT, Swaroga, Luxdoor, Kagor, Galeria Ciepła, Digital SE, Komora Normobaryczna, Kamela, ELbudEX, Oxyshoppl.