Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą piętnasty weekend w 2026 roku. Działo się naprawdę bardzo dużo, jest o czym pisać i rozmawiać. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
Już za tydzień kolejne mecze naszych drużyn. Wciąż zachęcamy za to do zapisów na treningi najmłodszych grup: 2018, 2019 i 2020.
Podsumowanie piłkarskiego weekendu! – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą piętnasty weekend w 2026 roku. Działo się naprawdę bardzo dużo, jest o czym pisać i rozmawiać. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
2016 PRO
Niedziela 12 kwietnia
Liga MT – I kolejka
Kadra: Sikora, Iwanicz, Borycki, Kowalik, Domański, Czubak, Matuszko, Stróżyk, Szymkiewicz, Latos, Durlej, Żelazny, Kita, Ziomkiewicz, Buras, Pacyga, Gronostaj, Stochmal, Żelski, Zmarzliński, Świerczyński, Kapral, Kłoczko
Trenerzy Adrian Materek i Olek Czerkaszyn: – Pierwsza kolejka Ligi MT już za nami i mamy ogromne powody do dumy. Nasza pierwsza drużyna zanotowała komplet zwycięstw w Dywizji A, pokonując DAP Kielce, Star Starachowice oraz Akademię Sportu Bilcza.
– Z kolei w Dywizji B nasz drugi zespół pewnie pokonał AS Bilcza i po zaciętej walce minimalnie uległ ekipie DAP Kielce.
– Szczególnie cieszy nas styl gry. Oba zespoły świetnie realizowały założenia taktyczne, stosując odważny, wysoki pressing i starając się odbierać piłkę tuż pod bramką przeciwnika.
– Podczas tej kolejki nie brakowało pięknych goli, niezwykle składnych akcji i ofiarnych interwencji w defensywie. Każdy z zawodników zostawił na boisku 100 proc. sił.
____________________________
2011 PRO
Sobota 11 kwietnia
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – KKP Korona 0:1
Skład: Czeszkiewicz, Zemsta, Boruń, Gil, Hlazkov, Sinkiewicz, Kowalski, Rębosz, Witecki, Kowalik, Kotarowski, Piłat, Wojkowski, Zającki, Piasecki, Iwan
Trenerzy Jerzy Rot i Dariusz Sitarz: – Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie powinniśmy strzelić dwie bramki, jednak zamiast wyjść na prowadzenie tracimy kuriozalną bramkę.
– Druga połowa to ciągła walka o każdy centymetr boiska, jednak mimo starań nie udaje nam się doprowadzić do remisu. Wielkie brawa dla naszych zawodników za walkę do ostatniego gwizdka sędziego.
____________________________
2012 PRO
Sobota 11 kwietnia
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – Czarni 3:2
Michałek (
Kaczmarczyk)
Kaczmarczyk
Borowiec (
Kaczmarczyk)
Trenerzy Sławomir Grzesik i Damian Salwa: – Od pierwszego gwizdka narzuciliśmy swój sposób grania i przez całe spotkanie to my prowadziliśmy grę, mając kontrolę nad przebiegiem wydarzeń.
– Funkcjonowaliśmy nieźle jako zespół, ale trzeba jasno powiedzieć – to nie był mecz na ładne granie. Boisko i warunki sprawiły, że spotkanie miało bardzo twardy, agresywny charakter, dużo gry w kontakcie i walki o każdy metr.
– Do przerwy, mimo naszej przewagi w grze, przegrywaliśmy 0:1. Po zmianie stron doszła sytuacja z rzutu wolnego – strzał z dystansu, kilka rykoszetów i piłka wpada do bramki. Robi się 0:2, choć obraz meczu na to nie wskazywał.
– W tym momencie zespół pokazał charakter. Nie było paniki, tylko konsekwencja i dalsze realizowanie założeń. Wiedzieliśmy, że w takim meczu trzeba być cierpliwym i wytrwałym. Krok po kroku wracaliśmy do gry, odpowiadając walką i determinacją.
– Odwracamy losy spotkania i wywozimy zwycięstwo z bardzo trudnego terenu, gdzie zawsze gra się ciężko. To był mecz bardziej walki niż jakości piłkarskiej, ale takie spotkania też trzeba umieć wygrywać.
____________________________
2017 PRO
Sobota 11 kwietnia
Naf Cup – Nowiny
Trener Kamil Mróz: – Nasi chłopcy zostali podzieleni na dwie drużyny. Oba zespoły zagrały świetne zawody, strzelając wiele goli.
– Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz drużynom przeciwnym za sportową rywalizację.
____________________________
2018 PRO
Niedziela 12 kwietnia
Ekstraliga Talentów – Trzebinia
Trener Albert Arabasz: – Za nami wartościowe granie w Trzebini. Turniej kategorii U8 stał na wysokim poziomie, a nasi zawodnicy nie bali się podejmować odważnych decyzji na boisku.
– Cieszy skuteczność i zdobyte bramki, które są efektem naszej pracy na treningach. Turniej pokazał nam również obszary do poprawy – w najbliższym czasie skupimy się na szybszej reakcji po stracie piłki i utrzymaniu koncentracji przez cały czas trwania meczu.
____________________________
![]()
2018 PRO/A
Niedziela 12 kwietnia
Orlęta Kielce – Spartakus Daleszyce 2017
Trener Radosław Grzesiak: – Pomimo braku zmian i rywalizacji z większości starszymi zawodnikami drużyna wyszła na boisko i walczyła do samego końca.
– Chłopcy chętnie podejmowali pojedynki 1 na 1 i wchodzili w drybling. Często skutecznie zakładaliśmy wysoki pressing, jednak brakowało nam skuteczności.
– Rozwój powyższych umiejętności na tym etapie jest dla nas najważniejszy. Rywalizacja z wymagającym przeciwnikiem uwidoczniła jednak dalsze obszary w jakich musimy się szkolić, czyli przejście z obrony do ataku oraz finalizacja.
____________________________
2019 PRO
Sobota 11 kwietnia
Turniej ŚZPN
Trener Damian Detka: – Chłopcy mieli przyjemność wziąć udział w rozgrywkach żaka młodszego.
– Rywalizację ze starszymi przeciwnikami należy ocenić na plus – zagraliśmy to, na co nas stać w obecnym momencie. Na duży plus zasługuje odwaga w grze 1 na 1 oraz poprawne reagowanie na wydarzenia boiskowe.
– Zawodnikom należą się duże brawa. Przeciwnikom dziękujemy za sportową rywalizację.
____________________________
![]()
2019 PRO/A
Niedziela 12 kwietnia
Liga MT
Trener Rostysław Pryjmak: – Otworzyliśmy wiosenną edycję Ligi Młodych Talentów. Pierwsza faza za nami – udane zawody, dużo bramek, fajnych akcji i uśmiech na twarzach zawodników. Do zobaczenia!
____________________________
![]()
2020 PRO/A
Sobota 11 kwietnia
Orlęta Kielce – Klonówka Masłów
Trener Damian Detka: – Chłopcy zagrali pełną liczbę minut z Klonówką Masłów. W naszych poczynaniach jest dużo radości i zabawy. Dziękujemy przeciwnikom za sparing.
____________________________
Orlęta Girls
Niedziela 12 kwietnia
Turniej Orlika Starszego
Skład: Lena Polańska, Asia Szkatula, Lena Kicińska, Blanka Gawlik, Magda Sułowska, Wiktoria Kozub, Julia Górska, Ada Minda, Ania Gogler, Melisa Szumska
Trener Tomasz Pabjan: – Bardzo udana inauguracja sezonu w wykonaniu dziewczyn. Bilans turnieju to dwa zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka. Gra zespołowa i zaangażowanie pozwoliły dziś strzelić dużo bramek.
____________________________
2011 A
11 kwietnia
II Liga Świętokrzyska
Orlęta II Kielce – Nida Pińczów 1:3
Gol: Orzech
Skład: Stachowicz, Zmarzliński, Orzech, Siarek, Zapała, Cieślak, Białek, Janaszek, Kozłowski, Chrobot, Zajęcki, Górecki, Krupa, Kuźma, Podsiadło
Trenerzy Jerzy Rot i Dariusz Sitarz: – Pierwsza połowa wyrównana z lekką przewagą przeciwnika, jednak to my wychodzimy na prowadzenie.
– Niestety tuż przed przerwą tracimy wyrównującą bramkę. W drugiej połowie to goście zaczynają dominować na boisku i po prostych błędach w obronie tracimy dwie bramki.
____________________________
![]()
2012 PRO/A
II Liga Świętokrzyska
Niedziela 12 kwietnia
Orlęta Kielce – Łazy Starachowice 2:1
Bakalarz (
Cegielski)
Michałowski (
Haba)
Trenerzy Sławomir Grzesik i Damian Salwa: – Wygrywamy, ale to spotkanie było pod naszą kontrolą przez długi czas i powinniśmy je rozstrzygnąć zdecydowanie wcześniej.
– Prowadziliśmy, mieliśmy sporo sytuacji na podwyższenie wyniku i brakowało tylko wykończenia akcji. W ostatnim kwadransie straciliśmy bramkę na 1:1 i zrobiło się nerwowo. Zamiast spokojnej końcówki, musieliśmy reagować i szukać kolejnego trafienia.
– Drużyna jednak dobrze odpowiedziała – w kluczowym momencie potrafiliśmy przechylić wynik na swoją stronę i zdobyć zwycięską bramkę.
– To mecz, który pokazuje, że musimy być bardziej konkretni pod bramką rywala i lepiej zarządzać przewagą, kiedy mamy spotkanie pod kontrolą.
____________________________
2013 A
Sobota 11 kwietnia
II Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – Unia Sędziszów 4:2
Kusak (
Kisiel Filip)
Kisiel Filip (
Kusak)
Kisiel Filip (
Pyrczak)
Pyrczak (
Rzepka)
Wyróżniający się zawodnik: Filip Kisiel
Skład: Banaczkiewicz, Doroz, Simkiewicz, Kisiel Filip, Szkuta, Świderski, Kusak, Grela, Pyrczak, Kisiel Patryk, Frankowicz, Moskal, Wach, Stachaczek, Rzepka
Trener Hubert Janyst: – Świetny mecz w naszym wykonaniu! Od pierwszego gwizdka kontrolowaliśmy grę i bardzo dobrze operowaliśmy piłką.
– Już w 1. minucie objęliśmy prowadzenie i nie oddaliśmy go do samego końca. Kapitalny występ całego zespołu i ogromne brawa za zaangażowanie. Gramy dalej i walczymy o kolejne punkty!
____________________________
2015 A
Niedziela 12 kwietnia
Turniej ŚZPN
Skład: Radek, Ćwiek, Buras, Buras, Kowal, Fąfara, Zygała, Adamczyk, Bafia, Lisek, Chaba, Gryber, Ziach, Czaja, Wąsik
Trener Mateusz Misztal: – Półtorej godziny gry na wysokich obrotach. Każdy z chłopców rozegrał sporą liczbę minut i zebrał cenne doświadczenie z boiska, co bardzo cieszy.
____________________________
2017 A
Sobota 11 kwietnia
Turniej – Nowiny
Trener Sebastian Wąs: – Turniej był pełen emocji i dobrej zabawy. Rozegraliśmy wiele meczów z różnymi drużynami, co dało nam sporo cennego doświadczenia. Oprócz rywalizacji nie brakowało też innych atrakcji i świetnej atmosfery.
____________________________
Zapraszamy do zapisów na treningi pod nr telefonu: 695 361 302, trener Damian Detka.
Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.
____________________________
Partnerzy główni: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Betonpl Sp. z o.o
Pozostali: Szkoła JAZDY PILOT, Swaroga, Luxdoor, Kagor, Galeria Ciepła, Digital SE, Komora Normobaryczna, Kamela, ELbudEX, Oxyshoppl.