Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą szesnasty weekend w 2026 roku. Działo się naprawdę bardzo dużo, jest o czym pisać i rozmawiać. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
Już za tydzień kolejne mecze naszych drużyn. Wciąż zachęcamy za to do zapisów na treningi najmłodszych grup: 2018, 2019 i 2020.
Podsumowanie piłkarskiego weekendu! – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą szesnasty weekend w 2026 roku. Działo się naprawdę bardzo dużo, jest o czym pisać i rozmawiać. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
2012 PRO
Sobota 18 kwietnia
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – Korona Kielce SA 2:0
Gole:
Kaczmarczyk (
Nowak)
Kaczmarczyk (
Michałek)
Trenerzy Sławomir Grzesik i Damian Salwa: – Mecz pod naszą kontrolą, poza zdobytymi bramkami mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, które powinny być lepiej wykończone.
– Korona miała dwie okazje, ale w tych momentach dobrze zachował się Miłosz. Zespół grał konsekwentnie i utrzymał założenia przez całe spotkanie. Zwycięstwo zasłużone. Brawo dla całego zespołu.
____________________________
2011 PRO
Niedziela 19 kwietnia
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – KSZO Ostrowiec 3:1
Gole:
Piotr Kotarowski ![]()
![]()
Mateusz Iwan ![]()
Skład:
Piłat, Zemsta, Boruń, Gil, Hlazkov, Sinkiewicz, Kowalski, Rębosz, Iwan, Kowalik, Kotarowski, Czeszkiewicz, Wojkowski, Witecki, Zajęcki, Zapała, Piasecki, Siarek
Trenerzy Jerzy Rot i Dariusz Sitarz: – Dobry mecz w naszym wykonaniu. Gramy bardzo dobrze w obronie, a przy lepszej skuteczności mogliśmy pokusić się o wyższe zwycięstwo.
– Cieszy coraz lepsza gra naszej drużyny, choć musimy popracować jeszcze nad grą ofensywną. Dziękujemy drużynie za zaangażowanie oraz gratulujemy zwycięstwa.
____________________________
2013 PRO
Sobota 18 kwietnia
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – KSZO Ostrowiec 3:1 (1:1)
Gole:
Pyrczak (
Cudzik)
Bona (
Stawiar)
Bona
Trener Patryk Nowak: – W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Dużo nerwów i brak dokładności, przez co do przerwy remisujemy 1:1.
– W drugiej połowie z minuty na minutę wychodziliśmy optycznie na przewagę, kontrolując grę. Udokumentowaliśmy ją, strzelając dwie bramki.
– Na szczególne brawa zasługuje trafienie na 3:1 autorstwa Michała Bony, który pokonał bramkarza strzałem z blisko 30 metrów.
____________________________
Orlęta Girls
Sobota 18 kwietnia
Turniej Orliczek – Kostomłoty ![]()
Skład:
Lena Polańska, Ada Minda, Ania Gogler, Melisa Szumska, Wiktoria Kozub, Olga Staniec, Alicja Adamczyk, Marysia Kukla, Gabrysia Budziosz, Hania Tatarata
Trener Tomasz Pabjan: – Bardzo udany turniej w wykonaniu dziewczyn. Udało się wygrać trzy mecze, a drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Dziewczyny strzeliły dużo bramek i z uśmiechami schodziły z boiska.
____________________________
2015 PRO
Sobota 18 kwietnia
Turniej ŚZPN
Składy:
Orlęta I: Radek, Wojniak, Łukasik, Zatorski, Kania, Rębosz, Stróżyk, Paradowski, Zygała, Dąbek
Orlęta II: Buras, Buras, Szymczuch, Kwaskowicz, Domański, Dudzic, Fąfara, Adamczyk, Kowal
Wyniki:
Orlęta I:
Orlęta – Polonia Białogon 6:0
Danek, Wojniak, Rębosz, Łukasik, Zygała, Stróżyk
Orlęta – DAP I 1:0
Stróżyk
Orlęta – DAP II 3:0
Zygała, Rębosz, Danek
Orlęta – FA Jędrzejów 0:0
Orlęta II:
Orlęta – DAP II 1:1
Dudzic
Orlęta – FA Jędrzejów 4:2
Fąfara x2, Dudzic, Adamczyk
Orlęta – DAP I 0:1
Orlęta – Polonia Białogon 6:0
Fąfara x2, Dudzic, Szymczuch, Domański, Buras
Trener Konrad Zacharski: – Rozegraliśmy pierwszy półfinał kwalifikacji do ligi młodzika. Chłopcy grali z dużym zaangażowaniem, co przełożyło się na dobrą grę oraz dobre wyniki.
____________________________
2016 PRO
Niedziela 19 kwietnia
Turniej ŚZPN
Kadra:
Żelski, Matuszko, Latos, Szymkiewicz, Buras, Kowalik, Zmarzliński, Kuźdub, Pacyga, Kapral, Iwanicz, Świerczyński, Stochmal, Domański, Stróżyk, Żelazny, Sikora, Durlej, Gronostaj.
Rywale: Korona Kielce SA, KKP Korona Kielce, Moravia Morawica
Trener Adrian Materek: – Tym razem naszym głównym mankamentem była skuteczność – choć kreowaliśmy mnóstwo dogodnych sytuacji, piłka uparcie nie chciała wpaść do siatki.
– Szwankowała również gra w defensywie, gdzie zabrakło nam odpowiedniego spokoju, przez co zostawialiśmy rywalom zbyt dużo swobody na boisku.
– Mimo tych trudności ostateczny bilans jest bardzo przyzwoity – obie nasze drużyny zakończyły dzień z zaledwie jedną porażką, a w pozostałych starciach zanotowały pozytywne rezultaty.
– Na ogromne brawa i specjalne wyróżnienie zasługuje nasz bramkarz Filip Żelski. Jego niesamowity wyczyn w postaci dwóch zdobytych goli dał zespołowi fantastyczny impuls i poniósł drużynę do przodu.
____________________________
2017 PRO
Niedziela 19 kwietnia
Garbarnia Kraków – Orlęta Kielce
Trener Kamil Mróz: – Kolejny mecz w piłce siedmioosobowej za nami. Staraliśmy się grać krótkimi podaniami, co przełożyło się na wiele sytuacji bramkowych. Drużynie gospodarzy dziękujemy za blisko 120 minut rywalizacji.
____________________________
2018 PRO
Niedziela 19 kwietnia
Orlęta Kielce – Moravia Morawica
Trener Albert Arabasz: – Mimo różnicy wieku poziom gry był bardzo zbliżony, a spotkania miały niezwykle wyrównany przebieg.
– Cieszy skuteczność pod bramką rywala, bo udało nam się zdobyć kilka ładnych goli. Jednocześnie ten sparing był dla nas świetnym materiałem analitycznym.
– Wyciągamy z niego cenne wnioski – w najbliższym czasie skupimy się na organizacji gry w bloku defensywnym oraz poprawie czasu reakcji, co pozwoli nam na szybsze i odważniejsze podejmowanie decyzji w kluczowych momentach meczu.
____________________________
![]()
2018 PRO/A
Sobota 18 kwietnia
Turniej ŚZPN – Nowiny ![]()
Trener Radek Grzesiak: – Zawodnicy spędzili na boisku 90 minut, strzelając w tym czasie wiele pięknych bramek, w większości po indywidualnych pojedynkach.
– Cieszy nas duża skuteczność prezentowana w tym aspekcie. Niestety brak koncentracji sprawił, że końcówka turnieju nie była najlepsza w naszym wykonaniu.
____________________________
2019 PRO
Niedziela 19 kwietnia
Turniej ŚZPN – Rykoszyn ![]()
Trener Rostysław Pryjmak: – Kolejna edycja turnieju ŚZPN za nami. Mimo że graliśmy ze starszymi, pokazaliśmy charakter i zaangażowanie, co przełożyło się na wyniki. Do
zobaczenia!
____________________________
2011 A
Niedziela 19 kwietnia
II Liga Świętokrzyska
Orlęta II Kielce – Granat Skarżysko-Kamienna 1:2
Bramka:
Boruń
Skład:
Stachowicz, Zmarzliński, Orzech, Siarek, Kozłowski, Białek, Surma, Janaszek, Cieślak, Zającki, Zapała, Zemsta, Górecki, Sitarz, Kuźma, Krupa, Boruń, Grabczak
Trener Dariusz Sitarz: – Mecz walki, w którym nie wykorzystaliśmy kilku znakomitych sytuacji bramkowych. Po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić, jednak nieskuteczność sprawiła, że do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.
– Po zmianie stron, po prostych błędach, tracimy bramkę już w pierwszej minucie. Ambitnie dążyliśmy do wyrównania, jednak brakowało skuteczności, a rywale po kontrze podwyższyli wynik.
– W końcówce zdobyliśmy bramkę kontaktową, lecz na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.
____________________________
2012 A
Sobota 18 kwietnia
II Liga Świętokrzyska
Orlęta – Gród Ćmińsk 8:0
Bramki:
Haba
Miechowicz (
Pyk)
Michałowski (
Jaros)
Bakalarz (
Pająk)
Pisarczuk (
Cegielski)
Pyk (
Miechowicz)
Tokarczyk (
Grzegorczyk)
Skrobek (
Pyk)
Trenerzy Sławomir Grzesik i Damian Salwa: – Od początku spotkania było widać przewagę jakości po naszej stronie i potwierdziliśmy ją w przebiegu gry.
– Narzuciliśmy tempo, mieliśmy kontrolę nad meczem i systematycznie tworzyliśmy sytuacje, które przekładały się na kolejne bramki. Wysoki wynik nie zmienia faktu, że były fragmenty, w których mogliśmy zachować więcej koncentracji i lepiej rozwiązać niektóre akcje.
____________________________
2014 A
Niedziela 19 kwietnia
II Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – Champions Końskie 3:2
Bramki:
Janek Włudyga
Kuba Duda
Michał Radek
Trener Maciej Walkowiak: – Wygrana w meczu, w którym stworzyliśmy dużą liczbę sytuacji bramkowych, choć nasza skuteczność pozostawiała sporo do życzenia.
– Na duże brawa zasługuje bramkarz, który w kilku kluczowych momentach uchronił nas przed utratą bramki. Na plus również bardzo dobre zaangażowanie całego zespołu. Musimy jednak wyeliminować proste błędy w obronie.
____________________________
2015 A
Sobota 18 kwietnia
Turniej ŚZPN
Skład: Ćwiek, Szydłowski, Modliński, Bafia, Czaja, Wąsik, Gryber, Zaręba, Rozemberg, Główczyński
Gole:
Czaja ![]()
![]()
![]()
Wąsik ![]()
![]()
Trener Mateusz Misztal: – Kolejny turniej ligowy, w którym mierzyliśmy się z drużynami KKP Korony Kielce oraz NAF-u Nowiny.
– Chłopcy skutecznie potrafili wychodzić spod pressingu rywali. Tworzyliśmy sporo sytuacji, jednak czasami zawodziła skuteczność, nad czym musimy pracować.
____________________________
2016 A
Niedziela 19 kwietnia
Turniej ŚZPN
Rywale: Wicher Miedziana Góra, Astra Piekoszow, Czarnovia Kielce
Kadra: Sikora, Żelazny, Wójcik, Mroczkowski, Sieczko, Kocel, Kapral, Janus, Małkiewicz-Torres, Świerczyński, Gronostaj, Michta, Stróżyk, Stochmal
Trener Adrian Materek: – Pierwsze zmagania w turnieju ŚZPN za nami i zdecydowanie możemy być z nich zadowoleni.
– Zaczęliśmy dość nerwowo, grając zachowawczo i unikając agresywnej walki o odbiór piłki. Z każdym kolejnym spotkaniem jednak coraz bardziej się rozkręcaliśmy, nabierając pewności siebie.
– Ostatecznie zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony – złapaliśmy swój rytm i wyraźnie dominowaliśmy na boisku nad przeciwnikami.
____________________________
Zapraszamy do zapisów na treningi pod nr telefonu: 695 361 302, trener Damian Detka.
Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.
____________________________
Partnerzy główni: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Betonpl Sp. z o.o
Pozostali: Szkoła JAZDY PILOT, Swaroga, Luxdoor, Kagor, Galeria Ciepła, Digital SE, Komora Normobaryczna, Kamela, ELbudEX, Oxyshoppl.