Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą dziewiętnasty weekend w 2026 roku. Działo się naprawdę bardzo dużo, jest o czym pisać i rozmawiać. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
Podsumowanie piłkarskiego weekendu! – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą szesnasty weekend w 2026 roku. Działo się naprawdę bardzo dużo, jest o czym pisać i rozmawiać. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
2011 PRO
Niedziela 10 maja
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – Naprzód Jędrzejów 3:0
Bramki:
Kotarowski ![]()
![]()
Iwan
Skład:
Czeszkiewicz, Boruń, Piątek, Gil, Hlazkov, Zemsta, Rębosz, Kowalski, Witecki, Sinkiewicz, Kotarowski, Piłat, Wojkowski, Zapała, Piasecki, Chrobot, Zajęcki
Trenerzy Jerzy Rot i Dariusz Sitarz:
– Dobry mecz w naszym wykonaniu, który przy lepszej skuteczności powinien zakończyć się wyższym wynikiem.
– Zawodnicy bardzo dobrze realizowali większość przedmeczowych założeń taktycznych. Cieszy zwycięstwo, a szczególnie gra w defensywie – to drugi mecz z rzędu bez straconej bramki.
____________________________
2013 PRO
Sobota 9 maja
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – AKS Busko-Zdrój 2:2
Bramki:
Stawiarski
Pyrczak
Skład:
Kozak, Cudzik, Mizerski, Węgrzyn, Siekański, Coś, Bona, Głazowski, Pyrczak, Stawiarski, Dziób, Trojanowski, Simkiewicz, Kusak, Kisiel F.
Trenerzy Patryk Nowak i Hubert Janyst: – W tym spotkaniu dobrze wyglądaliśmy pod względem utrzymania się przy piłce.
– Do zwycięstwa zabrakło skuteczności pod bramką rywala oraz koncentracji w defensywie. To dla nas cenna lekcja futbolu i materiał do dalszej pracy.
____________________________
2014 PRO
Sobota 9 maja
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – DAP Kielce 2:2
Bramki:
Czaja
Brzyśkiewicz
Trenerzy Paweł Czaja, Jacek Kiełb i Maciej Walkowiak:
– Mecz był bardzo intensywny i pełen walki od pierwszego do ostatniego gwizdka. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne, pokazując ogromne zaangażowanie, dyscyplinę oraz charakter na boisku.
– Każdy dawał z siebie maksimum możliwości, co przełożyło się na dobrą organizację gry i dużą determinację w każdym pojedynku. Drużyna pokazała świetną mentalność i wolę walki, co jest bardzo ważnym elementem dalszego rozwoju zespołu.
____________________________
2015 PRO
Sobota 9 maja
Turniej ŚZPN
Składy:
Orlęta I:
Radek, Wojniak, Łukasik, Zatorski, Kania, Szymczuch, Rębosz, Stróżyk
Orlęta II:
Buras, Buras, Kwaskowicz, Paradowski, Fąfara, Bernatek, Danek, Wąsik
Wyniki – Orlęta I:
Orlęta I – Polonia Białogon 5:0
Łukasik ![]()
, Szymczuch, Rębosz, Stróżyk
Orlęta I – DAP II 0:0
Orlęta I – FF Jędrzejów 9:0
Stróżyk ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
, Rębosz, Zatorski, Szymczuch
Orlęta I – DAP I 1:0
Stróżyk
Wyniki – Orlęta II:
Orlęta II – Polonia 6:0
Bernatek ![]()
, Danek ![]()
, Fąfara, Kwaskowicz
Orlęta II – DAP I 0:1
Orlęta II – Jędrzejów 2:1
Wąsik, Danek
Orlęta II – DAP II 4:1
Buras, Danek, Bernatek ![]()
![]()
Trener Konrad Zacharski:
– Rozegraliśmy drugi półfinał kwalifikacji do ligi młodzika. Obie nasze drużyny zaprezentowały bardzo dobrą piłkę oraz duże zaangażowanie, co przełożyło się na świetne wyniki.
– Szczególnie cieszy skuteczność obu zespołów. Łącznie zdobyliśmy 27 bramek, tracąc tylko trzy.
____________________________
2016 PRO
Sobota 9 maja – sparing z Radomiakiem Radom ![]()
Niedziela 10 maja – Liga MT ![]()
Skład:
Czubak, Borycki, Gronostaj, Świerczyński, Sikora, Kapral, Stochmal, Stróżyk, Kita, Matuszko, Latos, Ziomkiewicz, Zmarzliński, Buras, Pacyga, Szymkiewicz, Kłoczko, Gawlik
Trenerzy Olek Czerkaszyn i Adrian Materek:
– Za nami intensywny i bardzo udany weekend. W sobotę rozegraliśmy wartościowy sparing z Radomiakiem, w którym skuteczny pressing i dobra organizacja gry w defensywie przełożyły się na wiele stworzonych sytuacji oraz zdobytych bramek.
– Ważnym wydarzeniem był również debiut w naszych barwach zawodniczki Orlęta Girls – Blanki Gawlik. ![]()
– Bardzo dobrą dyspozycję przenieśliśmy także na niedzielne rozgrywki Ligi MT. Obie drużyny pokazały odwagę w budowaniu akcji i umiejętność wykorzystywania wolnych przestrzeni.
– Pierwszy zespół zakończył zmagania bez porażki, zdobywając aż 18 bramek w trzech spotkaniach. Druga drużyna zanotowała zwycięstwo oraz remis, zasługując na duże brawa za zaangażowanie i walkę do ostatniego gwizdka.
____________________________
2018 PRO
Niedziela 10 maja
Orlęta Cup
Trener Albert Arabasz:
– Występ w turnieju Orlęta Cup był dla nas sporym wyzwaniem, ponieważ rywalizowaliśmy z zawodnikami o rok starszymi.
– Pomimo różnicy warunków fizycznych nasi zawodnicy podjęli walkę i z większością drużyn rywalizowali jak równy z równym.
– Bardzo cieszy postawa chłopców, którzy przez większość turnieju sumiennie realizowali założenia taktyczne i pokazali duże zaangażowanie na boisku.
____________________________
2019 PRO
Sobota 9 maja
Turniej ŚZPN
Trener Rostysław Pryjmak:
– Za nami kolejna udana edycja turnieju ŚZPN. Zawodnicy ponownie rywalizowali ze starszymi drużynami, zdobywając cenne doświadczenie i rozwijając swoje umiejętności.
– Cieszy zaangażowanie oraz coraz większa pewność siebie naszych zawodników na boisku.
____________________________
![]()
2019 PRO/A
Niedziela 10 maja
Liga MT
Trener Rostysław Pryjmak:
– Niedzielne rozgrywki Ligi MT zaliczamy do bardzo udanych. Nie brakowało efektownych akcji i pięknych bramek, a zawodnicy pokazali dużo radości z gry. Utrzymujemy pozycję lidera i z optymizmem patrzymy na kolejne mecze.
____________________________
![]()
2020 PRO/A
Sobota 9 maja
Turniej ŚZPN Skrzata
Trener Damian Detka:
– Nasi zawodnicy pokazali dużą chęć do gry i ogromne zaangażowanie w każdym meczu. Chłopcy odważnie podejmowali pojedynki 1 na 1 i walczyli o każdą piłkę do samego końca.
– Cieszy postawa oraz energia naszych najmłodszych adeptów futbolu, którzy z każdym turniejem zbierają kolejne cenne doświadczenia. Szkoda jedynie, że na turnieju nie pojawiły się trzy zgłoszone zespoły.
____________________________
2011 A
Sobota 9 maja
II Liga Świętokrzyska
Orlęta II Kielce – DAP Kielce 1:0
Bramka:
Piotr Kotarowski
Skład:
Stachowicz, Janus, Kuźma, Zmarzliński, Cieślak, Surma, Kozłowski, Sitarz, Górecki, Krupa, Janaszek, Boruń, Piątek, Gil, Zemsta, Kotarowski, Zajęcki.
Trenerzy Jerzy Rot i Dariusz Sitarz:
– Mecze derbowe zawsze mobilizują dodatkowo i tym razem nie było inaczej. Przez większą część spotkania byliśmy drużyną lepszą piłkarsko, jednak długo brakowało skuteczności pod bramką rywala.
– Upragniona bramka padła w końcówce meczu i dała nam cenne zwycięstwo. Cieszy wygrana w ważnym spotkaniu, ale nadal musimy pracować nad skutecznością i finalizacją akcji.
____________________________
2015 A/2016 A
Sobota 9 maja
NAF Nowiny 2015
Skład:
Gryber, Rozemberg, Ćwiek, Wąsik, Ziach, Chaba, Wójcik, Małkiewicz-Torres, Kwiecień, Janus, Bęben, Kocel.
Trener Adrian Materek:
– Za nami wartościowy sprawdzian z wymagającym rywalem. Początkowo mieliśmy problemy z odpowiednim wykorzystaniem przestrzeni i w ofensywie graliśmy zbyt blisko siebie, jednak z każdą minutą nasza organizacja gry oraz zaangażowanie wyglądały coraz lepiej.
– Dużym plusem była solidna liczba minut rozegranych przez wszystkich zawodników, a także fakt, że mimo początkowych trudności potrafiliśmy stworzyć sobie wiele groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika.
____________________________
2017 A
Niedziela 10 maja
Orlęta Cup
Trener Sebastian Wąs:
– Młodzi zawodnicy pokazali ogromne zaangażowanie, ducha walki oraz grę fair play. Każdy mecz był okazją do zdobywania cennego doświadczenia i rozwijania swoich umiejętności.
– To był świetny dzień pełen piłkarskiej pasji, uśmiechu i pozytywnej energii. Brawo dla wszystkich drużyn za walkę do końca!
____________________________
Orlęta Girls
Sobota 9 maja
Rywalki: Wicher Miedziana Góra, Spartakus Daleszyce, Łysica Bodzentyn
Skład:
Lena Polańska, Gabrysia Budziosz, Ania Gogler, Ada Minda, Wiktoria Kozub, Melisa Szumska.
Trener Tomasz Pabjan:
– Za nami bardzo udany turniej Orliczek w wykonaniu naszych zawodniczek. Dziewczyny rozegrały trzy spotkania po 20 minut, prezentując ogromne zaangażowanie, charakter i chęć zwycięstwa w każdym meczu.
– Nasze zawodniczki zdobyły aż siedem bramek i zakończyły turniej bez porażki!
____________________________
Zapraszamy do zapisów na treningi pod nr telefonu: 695 361 302, trener Damian Detka.
Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.
____________________________
Partnerzy główni: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Betonpl Sp. z o.o
Pozostali: Szkoła jazdy PILOT, Swaroga, Luxdoor, Kagor, Galeria Ciepła, Digital SE, Komora Normobaryczna, Kamela, ELbudEX, Oxyshoppl.