Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą dwudziesty pierwszy weekend w 2026 roku. Działo się naprawdę bardzo dużo, jest o czym pisać i rozmawiać. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
Podsumowanie piłkarskiego weekendu! – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą dwudziesty pierwszy weekend w 2026 roku. Działo się naprawdę bardzo dużo, jest o czym pisać i rozmawiać. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie!
2012 PRO
Sobota 23 maja
I Liga Świętokrzyska
Orlęta – Korona Kielce 3:3
Kaczmarczyk (
Kulina)
Kaczmarczyk (
Michałek)
Michałek (
Łuczkiewicz)
Trenerzy Sławomir Grzesik i Damian Salwa: – Pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu najlepsza – brakowało spokoju i odpowiedniej jakości w działaniach, a dodatkowo od początku meczu pojawiało się sporo kontrowersyjnych sytuacji, które niepotrzebnie podnosiły poziom emocji.
– Po przerwie drużyna zareagowała jednak bardzo dobrze. Zagraliśmy odważniej, z większą energią i zaczęliśmy narzucać swoje tempo gry. Chłopcy pokazali charakter, determinację i wiarę do ostatniego gwizdka, dzięki czemu wróciliśmy do meczu i wywalczyliśmy cenny punkt.
– Bramka zdobyta w końcówce wywołała ogromną radość i była nagrodą za walkę do samego końca. W meczu pełnym emocji i napięcia drużyna pokazała dużą odporność mentalną i zaangażowanie.
____________________________
2013 PRO
Niedziela 24 maja
I Liga Świętokrzyska
Orlęta Kielce – Korona Kielce 0:4 (0:2)
Skład: Banaszczyk, Coś, Cudzik, Kisiel F., Kozak, Kusak, Mizerski, Pyrczak, Rzepka, Siekański, Simkiewicz, Stawiarski, Szkuta, Trojanowski, Węgrzyn.
Trener Patryk Nowak: – Ulegliśmy lepiej dysponowanemu rywalowi. Mieliśmy swoje dobre momenty, jednak zabrakło przysłowiowej kropki nad „i” w postaci bramki.
– Nie można odmówić naszemu zespołowi woli walki i determinacji w ciężkich warunkach. Wielkie brawa dla drużyny.
____________________________
2015 PRO
Sobota 23 maja
Sparing
Orlęta – Dziki Skarżysko 4:2
Bramki:
![]()
Rębosz
Buras
Stróżyk
Skład: Radek, Wojniak, Kania, Domański, Szymczuch, Rębosz, Dudzic, Zygała, Stróżyk, Danek, Buras, Adamczyk
Trener Konrad Zacharski: – Sparing rozegraliśmy w trochę innym ustawieniu niż zwykle. Dzięki ofensywnemu nastawieniu prowadziliśmy grę, długo utrzymywaliśmy się przy piłce i stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych.
– Przy lepszej skuteczności wynik mógł być jeszcze wyższy. Chłopcy pokazali dużą jakość w grze ofensywnej oraz bardzo dobre zaangażowanie przez całe spotkanie.
____________________________
2017 PRO
Sobota 23 maja
Sparing
DAP Kielce, KKP Korona Kielce
Trener Kamil Mróz: – Niestety nie był to nasz dzień. Dużo niedokładności i brak koncentracji spowodowały, że nasza gra wyglądała po prostu słabo. Dziękujemy drużynom gości za sportową rywalizację.
____________________________
2018 PRO
Sobota 23 maja
Turniej ŚZPN
Trener Radosław Grzesiak: – Jestem zadowolony z postawy chłopców. Strzeliliśmy wiele goli i chętnie podejmowaliśmy pojedynki, ale również dostrzegaliśmy kolegów i często podejmowaliśmy dobre decyzje.
– Cieszę się, że u każdego zawodnika widać wyraźny postęp, co przekłada się na rozwój całej drużyny.
____________________________
2019 PRO
Niedziela 24 maja
Orlęta Cup
Trenerzy Damian Detka i Rostysław Pryjmak: – Chłopcy zagrali w domowym turnieju Orlęta Cup i pokazali się z bardzo dobrej strony.
– Drużyna rywalizowała z dużym zaangażowaniem, prezentując swoje umiejętności oraz sportową ambicję w każdym spotkaniu. Dziękujemy wszystkim zespołom za rywalizację i wspólnie spędzony czas na boisku.
____________________________
2015 A
Sobota 23 maja
Turniej ŚZPN
NAF Nowiny, KKP Korona
Bramki:
![]()
![]()
Wąsik
Bafia
Ziach
Lisek
Skład:
Ćwiek, Szydłowski, Ziach, Bafia, Modliński, Gryber, Lisek, Wąsik, Zaręba, Wójcik.
Trener Mateusz Misztal: – Pozytywny występ w ostatnim turnieju ligowym w kategorii orlika starszego. Chłopcy wykazali się sporym zaangażowaniem i ładną dla oka piłką.
____________________________
![]()
2020 PRO i A
Trener Damian Detka: – Dla naszych zawodników był to pierwszy udział w rozgrywkach turniejowych w takiej formule.
– Chłopcy zaprezentowali się bardzo ambitnie i z każdym meczem nabierali większej pewności siebie. Postawę drużyny oceniamy pozytywnie i z optymizmem patrzymy na dalszy rozwój zawodników. Dziękujemy przeciwnikom za sportową rywalizację.
____________________________
2017 A
Sobota 23 maja
Orlęta Cup
Trener Sebastian Wąs: – Drużyna rozegrała bardzo dobry mecz, pełen zaangażowania i walki o każdą piłkę.
– Nie brakowało składnych akcji, pięknych podań i sportowych emocji. Najważniejsza była dobra zabawa oraz zdobywanie kolejnych piłkarskich doświadczeń.
____________________________
2019 A
Niedziela 24 maja
Orlęta Cup
Trenerzy Damian Detka i Rostysław Pryjmak: – Zawodnicy również wzięli udział w turnieju Orlęta Cup i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.
– Zdominowali swoich rywali w wielu elementach piłkarskiego rzemiosła, pokazując zaangażowanie, odwagę i dobrą organizację gry. Brawa dla całej drużyny za postawę i rozwój. Dziękujemy przeciwnikom za rywalizację.
____________________________
![]()
![]()
Orlęta Girls
Sobota 23 maja
Turniej Orlika Starszego ŚZPN
Skład: Ada Minda, Magda Sułowska, Kalina Parlicka, Wiktoria Kozub, Klaudia Kowalska, Melisa Szumska, Ania Gogler, Olga Staniec, Blanka Gawlik, Hania Tatarata.
Trener Tomasz Pabjan: – Kolejny turniej i kolejne cenne doświadczenie zdobyte w rywalizacji przeciwko chłopcom. Drużyna pokazała duże zaangażowanie, charakter oraz chęć walki w każdym spotkaniu.
– Ponad 1,5 godziny gry było świetną okazją do dalszego rozwoju i zbierania meczowych doświadczeń. Dziękujemy Góralowi Górno za sprawne przeprowadzenie zawodów i sportową rywalizację.
____________________________
Zapraszamy do zapisów na treningi pod nr telefonu: 695 361 302, trener Damian Detka.
Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.
____________________________
Partnerzy główni: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Betonpl Sp. z o.o
Pozostali: Szkoła jazdy PILOT, Swaroga, Luxdoor, Kagor, Galeria Ciepła, Digital SE, Komora Normobaryczna, Kamela, ELbudEX, Oxyshoppl.