Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą trzeci weekend w 2026 roku. Ciekawe wydarzenia mają za sobą roczniki: 2017, 2018 oraz 2019. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie.
Już za tydzień kolejne mecze naszych drużyn. Wciąż zachęcamy za to do zapisów na treningi najmłodszych grup: 2018, 2019 i 2020.
Podsumowanie piłkarskiego weekendu – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą trzeci weekend w 2026 roku. Ciekawe wydarzenia mają za sobą roczniki: 2017, 2018 oraz 2019. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie.
2012 PRO
- Niedziela 18 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – Hutnik Kraków 2:1
- Fiuk (Rubak)
- Michałek (Cegielski)
- Trenerzy Damian Salwa i Sławomir Grzesik: – Wyjazdowy mecz z Hutnikiem Kraków stał na dobrym poziomie. W pierwszej połowie mieliśmy kontrolę nad grą i toczyła się ona głównie na połowie przeciwnika. Po zamieszaniu w polu karnym w 13. minucie objęliśmy prowadzenie.
- – Po przerwie mieliśmy słabszy moment – Hutnik stworzył kilka sytuacji i jedną z nich wykorzystał. W tym fragmencie gry bardzo dobrze spisywał się nasz bramkarz, który obronił dwie trudne piłki.
- – Końcówka należała do nas – po rzucie rożnym zdobyliśmy zwycięską bramkę i wygrywamy 2:1. To był solidny mecz, pierwszy w tym roku. Większość założeń zrealizowaliśmy poprawnie.
2013 PRO
____________________________
- Sobota 17 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – Pogoń Kraków 4:5 (3:1)
- 1:0 Simkiewicz
- 2:0 Węgrzyn
- 2:1 Pogoń Kraków
- 3:1 Stawiarski
- 3:2 Pogoń Kraków
- 3:3 Pogoń Kraków
- 4:3 Simkiewicz
- 4;4 Pogoń Kraków
- 4:5 Pogoń Kraków
- Skład: Siekański, Świderski, Węgrzyn, Stawiarski, Cudzik, Kozak, Simkiewicz, Bona, Mizerski, Trojanowski, Głazowski, Banaszczyk, Kisiel F, Kisiel P, Wach, Dziób, Wika, Wach D, Pietruszka
- Trener Patryk Nowak: – Pierwsza połowa pod nasze dyktando. Pomimo że był to nasz pierwszy sparing w nowym roku, to drużyna nie zapomniała jak się gra w piłkę. Dużo składnych akcji, wymienności pozycji oraz współpracy.
- – Druga połowa to brak koncentracji w naszych działaniach. Niestety nasza drużyna spuściła nogę z gazu i niestety w ostatniej akcji meczu straciliśmy bramkę na 5:4. Bardzo cenny sparing z dobrym przeciwnikiem za nami.
2015 PRO
____________________________
- Niedziela 18 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – MKS Piaseczno
- Skład: Radek, Łukasik, Zatorski, Kania, Szymczuch, Rębosz, Bernatek, Buras, Buras, Domański, Paradowski, Kwaskowicz, Wojniak
- Trener Mateusz Misztal: – Wyjazdowa gra kontrolna z rywalem z województwa mazowieckiego. Sparing stał na wysokiej intensywności.
- – Po słabszym początku, z każdą kolejną minutą nasza gra wyglądała coraz lepiej, a każdy z zawodników spędził na boisku sporą liczbę minut.
2016 PRO
____________________________
- Niedziela 18 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – MKS Piaseczno
- Skład: Kapral, Żelski, Matuszko, Świerczyński, Gronostaj, Borycki, Durlej, Szymkiewicz, Borycki, Zmarzliński
- Trenerzy Adrian Materek i Olek Czerkaszyn: – Bardzo pożyteczny sprawdzian. Musimy poprawić wykończenie, bo piłka nie chciała wpadać, ale cieszy sama łatwość, z jaką kreowaliśmy sobie okazje.
- – Wielkie brawa dla drużyny za postawę. Mimo krótkiej ławki, wszyscy wycisnęli z siebie siódme poty. Walka i zaangażowanie przez cały mecz, co skutkowało tym, że mecz był na dobrym poziomie.
- Orlęta Kielce – DAP Kielce
- Skład: Kapral, Gronostaj, Zmarzliński, Szymkiewicz, Żelski, Pacyga, Kotenko, Durlej, Iwanicz, Domański, Borycki, Matuszko, Skuza, Świerczyński
- Trenerzy: – Rywal od początku narzucił wysokie tempo, ale my nie pękliśmy i daliśmy radę.
- – Fajnie wyglądało to, co ostatnio wałkowaliśmy na treningach, czyli tworzenie sytuacji oraz ruch z piłką i bez niej. To był dla nas solidny test z wymagającym przeciwnikiem, z którego wyciągamy cenne doświadczenie.
2017 PRO
____________________________
- Sobota 17 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – DAP Kielce 2016/17
- Trener Kamil Mróz: – Przez dwie godziny rywalizowaliśmy z zespołem DAP-u. Z jednej i z drugiej strony mogliśmy oglądać wiele świetnych akcji.
- – Nasi chłopcy bardzo dobrze operowali piłką, co przełożyło się na wiele zdobytych bramek. Drużynie gości dziękujemy za wartościowy sparing.
2018 PRO
____________________________
- Sobota 17 stycznia – Turniej Szewczyka Dratewki
- Trenerzy Radosław Grzesiak: – Mieliśmy okazję zmierzyć się z zawodnikami spoza województwa, co było dla nas wartościowym doświadczeniem. Każdy zawodnik zagrał taką samą liczbę minut, podczas których staraliśmy się realizować aspekty, nad którymi skupialiśmy się przez cały tydzień.
- – Był to wysoki odbiór w fazie obrony oraz jak najszybsze zakończenie akcji w fazie ataku. Pomimo tego, że nie zawsze się to udawało, jestem dumny z postawy chłopców, choć wiemy, że czeka nas jeszcze dużo pracy w wymienionych obszarach.
2019 PRO
____________________________
- Sobota 17 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – Star Starachowice
- Trener Rostysław Pryjmak: – Sparing rozegraliśmy w formule 3+1 na dwóch boiskach jednocześnie.
- – Mieliśmy możliwość rywalizacji ze starszymi kolegami i wypadliśmy na ich tle pozytywnie. Zawodnicy zdobyli wiele bramek, chętnie podejmując pojedynki. Dziękujemy gościom za przyjazd i sportową rywalizację.
2012 A
____________________________
- Niedziela 18 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – Hutnik Kraków
- Tokarczyk ( Pyk)
- Trenerzy Damian Salwa i Sławomir Grzesik: – Początek drugiego meczu był obiecujący. Stworzyliśmy kilka sytuacji, żeby otworzyć wynik, ale zabrakło skuteczności. Po kilku minutach to rywal przejął inicjatywę, zdobył bramkę i poszedł po kolejne. My w tym momencie stanęliśmy.
- – Od straty gola nasza gra się posypała i wyglądała słabo. Udało się tylko zdobyć honorowe trafienie. Przeciwnik przeważał już do końca spotkania.
2013 A
____________________________
- Sobota 17 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – Pogoń Kraków 5:1 (2:0)
- 1:0 Trojanowski
- 2:0 Mizerski
- 3:0 Siekański
- 4:0 Stawarski
- 4:1 Pogoń Kraków
- 5:1 Pietruszka
- Trener Patryk Nowak: – Drugi mecz również był pod nasze dyktando. Nasza drużyna zdecydowanie przewyższała przeciwnika pod względem jakości.
- – Czasami brakowało konsekwencji w grze bez piłki, często byliśmy zdezorganizowani w defensywie, jednak w ostatecznym rozrachunku wygrywamy. Dziękujemy Pogoni za dwa cenne sparingi!
2015 A
____________________________
- Sobota 17 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – KKP Korona
- Skład: Buras, Buras, Rębosz, Czaja, Marzec, Ćwiek, Rozemberg, Bafia, Zaręba, Chaba, Dudzic, Kowal, Szydłowski, Wąsik, Adamczyk
- Trener Mateusz Misztal: – Zespół funkcjonował jak jeden organizm. Błędy indywidualne były natychmiast korygowane przez kolegów z drużyny, a wsparcie mentalne niosło się głośnym echem po całym obiekcie.
2016 A
____________________________
- Sobota 17 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – DAP Kielce
- Skład: Karauda, Iwan, Janus, Bęben, Kocel, Mroczkowski, Gawęcki, Kwiatkowski, Salwa, Wójcik
- Trenerzy Adrian Materek: – Sparing zaliczony na plus. Dobrze wychodził nam doskok do przeciwnika, co przekładało się na sytuacje strzeleckie, choć oczywiście nie wszystko było jeszcze idealne.
- – Indywidualnie pokazał się Maciek Gawęcki (świetne parady, które ratowały zespół). Na dodatek Wiktor Janus, który był prawdziwym motorem napędowym całej drużyny.
2017 A
____________________________
- Niedziela 18 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – Astra Piekoszów
- Trener Sebastian Wąs: – Zmierzyliśmy się z zespołem o wyższych umiejętnościach, dlatego różnica poziomów była wyraźnie widoczna. Przegraliśmy zdecydowanie, jednak sam wynik nie miał dziś kluczowego znaczenia.
- – To spotkanie pozwoliło nam realnie ocenić nasze możliwości oraz zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Najbardziej cieszy fakt, że zawodnicy po meczu sami dostrzegli popełnione błędy i potrafili o nich konstruktywnie rozmawiać. Teraz wiemy, nad czym musimy pracować, i na tym skupimy się podczas kolejnych treningów.
2018 A
____________________________
- Sobota 17 stycznia – sparing
- Orlęta Kielce – Star Starachowice
- Trener Albert Arabasz: – Nasi zawodnicy z zmierzyli się z młodszymi kolegami. To było prawdziwe strzeleckie święto – piłka wpadała do siatki raz za razem! Wykończenie akcji i odwaga pod bramką przeciwnika zasługują na wielkie brawa.
- – Wyciągamy też cenne lekcje. Po meczu wiemy, że musimy popracować nad ustawieniem – chcemy, aby nasz ostatni obrońca grał odważniej i wyżej, a cała drużyna jeszcze mocniej naciskała na rywala już na jego połowie.
2019 A
____________________________
- Niedziela 18 stycznia – trójmecz
- Orlęta Kielce – KSZO – Moravia
- Trener Rostysław Pryjmak: – Udane popołudnie zaliczyliśmy z chłopakami pod balonem w Bilczy. Dużo emocji, bramek oraz pozytywnej energii. Dziękujemy rywalom za grę.
____________________________
- Zapraszamy do zapisów na treningi pod nr telefonu: 695 361 302, trener Damian Detka.
- Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.
- Partnerzy: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Szkoła jazdy PILOT, Betonpl Sp. z o.o, Oxyshoppl.