Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą szósty weekend w 2026 roku. Ciekawe wydarzenia mają za sobą roczniki: 2011, 2017 oraz 2018. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie.
Już za tydzień kolejne mecze naszych drużyn. Wciąż zachęcamy za to do zapisów na treningi najmłodszych grup: 2018, 2019 i 2020.
Podsumowanie piłkarskiego weekendu – Akademia Piłkarska Orlęta Kielce
Akademia Piłkarska Orlęta Kielce ma za sobą szósty weekend w 2026 roku. Ciekawe wydarzenia mają za sobą roczniki: 2011, 2017 oraz 2018. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie.
2011 PRO
06-08.02- Rado Resort Cup (Wola Chorzelowska)

2. miejsce
Trenerzy Jerzy Rot i Dariusz Sitarz: – Nasi trampkarze w ciągu trzech dni rozegrali osiem spotkań, każde po 30 minut. Zawodnicy grupy PRO wywalczyli srebrne medale, choć apetyt był na złoto – do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie jednego punktu.- – Na szczególne wyróżnienie zasługuje Piotr Kotarowski, który został najlepszym strzelcem turnieju, zdobywając 10 bramek. Udział w turnieju oraz rywalizacja z zespołami z różnych regionów Polski była dla drużyny bardzo cennym doświadczeniem, które zaprocentuje w nadchodzących meczach ligowych.
Wyniki:
Orlęta Kielce – Heiro Rzeszów 2:0- Kotarowski


Orlęta Kielce – Orlęta II Kielce 3:0- Iwan

, Kotarowski 
Orlęta Kielce – SMS Stal II Mielec 3:1- Kowalik

- Kowalski

- Iwan

Orlęta Kielce – Legion Pilzno 14:0- Zajęcki



- Kwiatek



- Piątek


- Iwan

- Kowalski

- Rębosz

- Chrobot

- Zemsta

- Kowalik

Orlęta Kielce – Spartakus Daleszyce 5:0- Iwan


- Kotarowski


- Kowalik

Orlęta Kielce – Proch Pionki 3:0- Kotarowski


- Piątek

Orlęta Kielce – Wisła Szczucin 8:1- Kotarowski



- Kowalski

- Kowalski

- Piątek

- Zemsta

- Witecki

Orlęta Kielce – SMS Stal Mielec 0:3
Końcowa klasyfikacja turnieju:
- 1. SMS Stal Mielec
- 2. Orlęta Kielce
- 3. Proch Pionki
- 4. SMS Stal II Mielec
- 5. Heiro Rzeszów
- 6. Wisła Szczucin
- 7. Spartakus Daleszyce
- 8. Orlęta II Kielce
- 9. Legion Pilzno
⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
- 2012 PRO
7 lutego – sparing 
Orlęta Kielce – Avia Świdnik 3:2
Bramki:- Borowiec


- Łuczkiewicz

Asysty:- Łuczkiewicz
- Kulina
Trenerzy Damian Salwa i Sławomir Grzesik:- – Pierwszy mecz wyjazdowy w Świdniku zakończyliśmy zwycięstwem 3:2. Po bezbarwnej pierwszej połowie w drugiej pokazaliśmy charakter i determinację. Zmiany personalne wyraźnie poprawiły grę zespołu, a Borowiec był prawdziwym jokerem.
Orlęta Kielce – Avia Świdnik 4:4
Bramki:- Borowiec


- Tokarczyk

- Cisło

Asysty:- Cisło
- Pyk
- Bakalarz


: – Po bardzo dobrej pierwszej połowie prowadziliśmy 3:0, a nasza gra była poparta skutecznością. W drugiej części pojawiło się jednak rozluźnienie i niedokładność, co wykorzystał przeciwnik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.- – Brawa dla całego zespołu za walkę i zaangażowanie. Każdy z zawodników otrzymał dużą liczbę minut i miał swój udział w rywalizacji.
- ⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
- 2013 PRO
7 lutego – sparing 
Orlęta Kielce – KKP Korona Kielce (srebrna) 4:1 (0:1)
Bramki:- Simkiewicz

- Stawiarski

- Bona

- Siekański

Asysty:- Głazowski
- Coś
- Stawiarski
Skład:- Kozak, Dziób, Mizerski, Węgrzyn, Simkiewicz, Coś, Głazowski, Cudzik, Stawiarski, Bona, Wach, Siekański, Trojanowski
Trener Patryk Nowak: – Pierwsza połowa to dobre otwarcie i budowanie akcji, jednak bez odpowiedniej finalizacji. Większość ataków kończyliśmy niedokładnym podaniem pod bramką rywala.- – Goście objęli prowadzenie po rykoszecie w ostatniej akcji pierwszej połowy. Druga część spotkania to nasza wyraźna dominacja, tym razem poparta większą dokładnością pod bramką przeciwnika. Pożyteczny sprawdzian dla zespołu.
9 lutego – sparing 
Orlęta Kielce – Cracovia 0:5
Skład:- Banaszczyk, Dziób, Mizerski, Coś, Głazowski, Bona, Cudzik, Simkiewicz, Stawiarski, Kozak, Trojanowski, Świderski, Frankowicz
: – W trzech 30-minutowych tercjach zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony na tle jednej z czołowych akademii w Polsce.- W pierwszej tercji byliśmy dobrze zorganizowani i konsekwentnie budowaliśmy akcje, zabrakło jednak skutecznej finalizacji.
- – Druga tercja przebiegała pod dyktando Cracovii – skupiliśmy się na niskiej obronie i grze z kontrataku. Ostatnia część to ponownie wyrównana rywalizacja obu zespołów. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, ponieważ nasz zespół zasłużył przynajmniej na bramkę.
- – Brawa dla chłopaków za walkę i pełne zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty.
- ⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
- 2014 PRO
7 lutego – sparing 
Orlęta Kielce – Akademia Radomiak 3:1
Bramki:- Radek Kacper

- Duda Kuba

- Radek Michał

Asysty:- Oliwier Czaja


- Jan Włudyga
Skład: Wójcik, Gorzałczyński, Borowiec, Juszcze, Struzik, Kolman, Czaja, Radek K., Radek M., Włudyga A., Włudyga J., Duda, Pióro, Łabędzki, Kijewski, Wasilewski, Dora, Sodo
Trener Karol Rusiński: – Bardzo dobra gra zespołu w naszym wykonaniu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje organizacja gry w wysokiej obronie. Przy odrobinie lepszej skuteczności mogliśmy zdobyć jeszcze więcej bramek.- ⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
- 2015 PRO
7 lutego – sparing 
Orlęta Kielce – DAP Kielce 2014 4:3
Bramki:- Danek


- Zygała

- Rębosz

Skład:- Radek, Bernatek, Wojniak, Łukasik, Zatorski, Szymczuch, Domański, Zygała, Rębosz, Dudzic, Paradowski, Danek, Stróżyk
Trener Konrad Zacharski: – Zagraliśmy sparing w systemie dziesięcioosobowym ze starszymi o rok zawodnikami DAP-u. Było to bardzo dobre przetarcie dla naszej drużyny.- – Długimi momentami zespół funkcjonował dobrze, chłopcy chętnie wchodzili w pojedynki i nie bali się podejmować ryzyka w budowaniu ataków. Bardzo pożyteczne spotkanie dla naszej drużyny.
- ⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
- 2018 PRO
7 lutego – Turniej DAP 
Trener Albert Arabasz: – Za nami intensywny maraton turniejowy, podczas którego chłopcy rozegrali 6 wymagających, 25-minutowych spotkań.- – Pomimo dużego zmęczenia, które momentami wpływało na koncentrację w obronie, nasi zawodnicy pokazali wielki charakter i skuteczność, zdobywając wiele widowiskowych bramek.
- Z turnieju wracamy bogatsi o cenne doświadczenie, dumni z walki do samego końca i gotowi na kolejne piłkarskie wyzwania


- 2018 PRO/A
8 lutego – Liga Młodych Talentów 
Trener Radosław Grzesiak: – Dzisiejsze rozgrywki Ligi Młodych Talentów potwierdziły, że idziemy w dobrym kierunku. Zawodnicy swoją postawą na boisku pokazali, że potrafią wyciągać wnioski z kolejnych spotkań.- – Cieszy nas coraz lepiej funkcjonująca faza wysokiego odbioru, choć wiemy, że aby być w tym elemencie bardziej powtarzalni, potrzebujemy jeszcze czasu i kolejnych minut spędzonych na boisku. Przed nami dalsza, systematyczna praca.
- ⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻⸻
- 2019 PRO/A
8 lutego – Liga Młodych Talentów 
Trener Damian Detka: – Na boisku było widać dużo radości z gry, energię oraz pełne zaangażowanie każdego z chłopców. Zawodnicy chętnie podejmowali pojedynki, często wychodząc z nich zwycięsko.- – Cieszy nas również wysoka frekwencja oraz fakt, że każdy z zawodników spędził dużą liczbę minut na boisku, zbierając cenne doświadczenie meczowe. Było to bardzo pożyteczne granie i kolejny ważny krok w rozwoju naszych najmłodszych Orląt.
- ____________________________
Zapraszamy do zapisów na treningi pod nr telefonu: 695 361 302, trener Damian Detka.
Zachęcamy również do obserwowania naszego profilu, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.- ____________________________
Partnerzy: Probudex S.A., Biernat-Dachy, Targi Kielce S.A., Szkoła jazdy PILOT, Betonpl Sp. z o.o, Oxyshoppl.