Orlęta Kielce po dwóch porażkach z rzędu wreszcie przełamały złą serię. Piłkarze Tomasza Kołodziejczyka pokonali w 33. kolejce IV ligi świętokrzyskiej Neptuna Końskie 1:0. Jedynego gola strzelił absolutny bohater meczu Jacek Kiełb. Było to 17. zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie.
Seniorska drużyna Orląt znakomicie spisuje się w rundzie wiosennej. Według portalu 90 minut zajmujemy trzecie miejsce z dorobkiem 34 punktów (10 zwycięstw, cztery remisy i dwie porażki). Kolejne zwycięstwo nasz zespół zanotował w niedzielnym meczu, który poprzedzał wydarzenie z okazji 75-lecia klubu.
Orlęta Kielce pokonały Neptuna Końskie. Co za wyniki na wiosnę
Bohaterem meczu został zdobywca jedynej bramki, czyli Jacek Kiełb. Nie ma wątpliwości, że był to gol z gatunków tzw. stadiony świata, gdyż ustawiony wówczas w okolicy połowy boiska zawodnik wykorzystał pozycję wysuniętego bramkarza i rzucił mu piłkę „za kołnierz”. Dzięki temu drużyna zanotowała 17. zwycięstwo w tym sezonie.
Orlęta Kielce – Neptun Końskie 1:0
Gol: Jacek Kiełb (14′)
Skład: Zawierucha – Krzywański (46′ Szczepański), Maciejewski, Walkowiak, Pryimak (71′ Marszałek), Głowacki (75′ Sołtysek), Szymański (57′ Stachura), Węgliński, Wąs (85′ Gajos), Kiełb, Dudzik