Drużyna 2012 PRO zajęła drugie miejsce w turnieju Orlęta Targi Kielce Cup. Zwycięzcą został MKS Otwock, natomiast brązowe medale zdobył zespół Akademia MKS Ceramika TERMOton Opoczno. – W drugim dniu pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. W każdym meczu świetnie funkcjonowaliśmy zarówno w ofensywie, jak i w defensywie – mówił trener Damian Salwa.

Skład 🅟🅡🅞: Tokarczyk, Bieniek, Cegielski, Fiuk, Kowalczyk, Łuczkiewicz, Stępień, Kulina, Borowiec, Nowak, Michałowski, Kaczmarczyk.

I dzień:

Orlęta Kielce – Football Academy Jędrzejów 6:1

Gole: Nowak (asysta Kaczmarczyk), Kaczmarczyk (Nowak), Cegielski Kowalczyk), Kowalczyk (Łuczkiewicz), Łuczkiewicz (Cegielski), Kowalczyk (Kaczmarczyk)

Orlęta Kielce – Orlęta Kielce 1:1

Fiuk (Cegielski)

Orlęta Kielce – Spartakus Daleszyce 5:1

G: Michałowski (Borowiec), Kaczmarczyk (Stępień), Nowak (Kowalczyk), Stępień (Kowalczyk), Nowak (Kaczmarczyk)

Orlęta Kielce – Ceramika Opoczno 0:1

II dzień:

Orlęta Kielce – Ceramika Opoczno 0:1

Orlęta Kielce – MKS Otwock 0:0

Orlęta Kielce – Motor Lublin 1:0

G: Kaczmarczyk (Borowiec)

Orlęta Kielce – Lublinianka Lublin 1:0

G: Borowiec (Kaczmarczyk)

Trenerzy Damian Salwa i Sławomir Grzesik: – W pierwszym dniu rywalizacji po dwóch zwycięstwach, remisie i porażce zajęliśmy drugie miejsce w grupie. W niedzielę rozpoczęliśmy zmagania od pechowej porażki. Mieliśmy przewagę, stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale niestety to przeciwnik odniósł zwycięstwo.

– W drugim meczu chłopcy znakomicie funkcjonowali w grze defensywnej, odpowiednio kontrolując grę. Zabrakło troszkę zimnej krwi, aby wykorzystać jedną z wykreowanych sytuacji. W trzecim i czwartym meczu zanotowaliśmy jednobramkowe zwycięstwa, pokonując Motor oraz Lubliniankę.

____________________________

Skład II: Kania, Radek, Dobosz, Wilczyński, Szymczyk, Jaros, Kundera, Grzegorczyk, Plewa, Mrozek, Kozłowski, Sadza, Król.

I dzień:

Orlęta Kielce – Akademia Spartakus Daleszyce 0:1

Orlęta KielceOrlęta Kielce I 1:1

G: Kozłowski (Plewa)

Orlęta Kielce – FA Jędrzejów 4:0

G: Plewa (Kozłowski), Kundera, Plewa (Kundera), Sadza

Orlęta Kielce – Ceramika Opoczno 1:3

G: Jaros

II dzień:

Orlęta Kielce – FA Jędrzejów 4:0

G: Wilczyński (Sadza), Kozłowski, Jaros (Kozłowski), Wilczyński (Kania)

Orlęta Kielce – AP Deyna 1:0

G: Sadza

Orlęta Kielce – AP Podlasie 1:0

G: Mrożek (Sadza)

Orlęta Kielce – Spartakus Daleszyce 4:0

G: Dobosz (Sadza), Kozłowski (Sadza), Mrożek, (Sadza), Grzegorczyk (Kundera)

🔉Trenerzy Damian Salwa i Sławomir Grzesik: – Turniej rozpoczęliśmy bardzo nerwowo i przegrywaliśmy pierwszy mecz. W drugim – między sobą – padł remis, a spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. W trzecim zanotowaliśmy pewne zwycięstwo, natomiast w czwartym mimo dobrej postawy, musieliśmy uznać wyższość drużyny z Opoczna. Ostatecznie z dorobkiem czterech punktów zajęliśmy czwarte miejsce w grupie i tym samym czekała nas rywalizacja o miejsca 6-10.

– W drugim dniu pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. W każdym meczu świetnie funkcjonowaliśmy zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Zanotowaliśmy cztery zwycięstwa i nie straciliśmy ani jednej bramki. Ostateczne turniej zakończyliśmy na szóstym miejscu.

Fot. Ania Masternak fotografia