Drużyna 2012 PRO zajęła drugie miejsce w turnieju Orlęta Targi Kielce Cup. Zwycięzcą został MKS Otwock, natomiast brązowe medale zdobył zespół Akademia MKS Ceramika TERMOton Opoczno. – W drugim dniu pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. W każdym meczu świetnie funkcjonowaliśmy zarówno w ofensywie, jak i w defensywie – mówił trener Damian Salwa.
Skład 🅟🅡🅞: Tokarczyk, Bieniek, Cegielski, Fiuk, Kowalczyk, Łuczkiewicz, Stępień, Kulina, Borowiec, Nowak, Michałowski, Kaczmarczyk.
I dzień:
Orlęta Kielce – Football Academy Jędrzejów 6:1
Gole: Nowak (asysta Kaczmarczyk), Kaczmarczyk (Nowak), Cegielski Kowalczyk), Kowalczyk (Łuczkiewicz), Łuczkiewicz (Cegielski), Kowalczyk (Kaczmarczyk)
Orlęta Kielce – Orlęta Kielce 1:1
Fiuk (Cegielski)
Orlęta Kielce – Spartakus Daleszyce 5:1
G: Michałowski (Borowiec), Kaczmarczyk (Stępień), Nowak (Kowalczyk), Stępień (Kowalczyk), Nowak (Kaczmarczyk)
Orlęta Kielce – Ceramika Opoczno 0:1
II dzień:
Orlęta Kielce – Ceramika Opoczno 0:1
Orlęta Kielce – MKS Otwock 0:0
Orlęta Kielce – Motor Lublin 1:0
G: Kaczmarczyk (Borowiec)
Orlęta Kielce – Lublinianka Lublin 1:0
G: Borowiec (Kaczmarczyk)
Trenerzy Damian Salwa i Sławomir Grzesik: – W pierwszym dniu rywalizacji po dwóch zwycięstwach, remisie i porażce zajęliśmy drugie miejsce w grupie. W niedzielę rozpoczęliśmy zmagania od pechowej porażki. Mieliśmy przewagę, stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale niestety to przeciwnik odniósł zwycięstwo.
– W drugim meczu chłopcy znakomicie funkcjonowali w grze defensywnej, odpowiednio kontrolując grę. Zabrakło troszkę zimnej krwi, aby wykorzystać jedną z wykreowanych sytuacji. W trzecim i czwartym meczu zanotowaliśmy jednobramkowe zwycięstwa, pokonując Motor oraz Lubliniankę.
____________________________
Skład II: Kania, Radek, Dobosz, Wilczyński, Szymczyk, Jaros, Kundera, Grzegorczyk, Plewa, Mrozek, Kozłowski, Sadza, Król.
I dzień:
Orlęta Kielce – Akademia Spartakus Daleszyce 0:1
Orlęta Kielce – Orlęta Kielce I 1:1
G: Kozłowski (Plewa)
Orlęta Kielce – FA Jędrzejów 4:0
G: Plewa (Kozłowski), Kundera, Plewa (Kundera), Sadza
Orlęta Kielce – Ceramika Opoczno 1:3
G: Jaros
II dzień:
Orlęta Kielce – FA Jędrzejów 4:0
G: Wilczyński (Sadza), Kozłowski, Jaros (Kozłowski), Wilczyński (Kania)
Orlęta Kielce – AP Deyna 1:0
G: Sadza
Orlęta Kielce – AP Podlasie 1:0
G: Mrożek (Sadza)
Orlęta Kielce – Spartakus Daleszyce 4:0
G: Dobosz (Sadza), Kozłowski (Sadza), Mrożek, (Sadza), Grzegorczyk (Kundera)
Trenerzy Damian Salwa i Sławomir Grzesik: – Turniej rozpoczęliśmy bardzo nerwowo i przegrywaliśmy pierwszy mecz. W drugim – między sobą – padł remis, a spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. W trzecim zanotowaliśmy pewne zwycięstwo, natomiast w czwartym mimo dobrej postawy, musieliśmy uznać wyższość drużyny z Opoczna. Ostatecznie z dorobkiem czterech punktów zajęliśmy czwarte miejsce w grupie i tym samym czekała nas rywalizacja o miejsca 6-10.
– W drugim dniu pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. W każdym meczu świetnie funkcjonowaliśmy zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Zanotowaliśmy cztery zwycięstwa i nie straciliśmy ani jednej bramki. Ostateczne turniej zakończyliśmy na szóstym miejscu.
Fot. Ania Masternak fotografia